Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 08:47:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Zakwaterowanie (Akademiki, Mieszkania, etc. ;) 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zakwaterowanie (Akademiki, Mieszkania, etc. ;)  (Przeczytany 14879 razy)
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #20 : Sierpień 04, 2006, 10:51:14 pm »

500 miesiecznie? co za rozrzutność! to juz chyba za apartamencik 8)
jeszcze raz zareklamuje: http://www.studentcenter.com.pl/mieszkania/?lang=pl
co do ekspertyz: unikaj ogrzewania elektrycznego bo niezle ciągnie :lol:



calkiem offtopikowo: a czemu wiadomosci z access road nie liczą sie do głównego licznika? nie zebym nabijał ale mnie to ciekawi niezmiernie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2006, 10:56:08 pm wysłanych przez Marek Ciepłowski » Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #19 : Sierpień 04, 2006, 10:07:55 pm »

czy ktoś się orientuje ile kosztuje średnio wynajmowanie mieszkanka?

Średnio wychodzi 400-500 złotych miesięcznie (licząc media i dostęp do Internetu), choć oczywiście zdarzają się tańsze i droższe oferty :P Jak będziesz miała konkretne oferty to napisz co, gdzie i za ile. Grono doświadczonych (nierzadko boleśnie) ekspertów na pewno wtrąci swoje dwa grosze :wink:

EDIT: Jeśli moderatorzy stwierdzą, że stancje to już off-topic, to sugeruję zmianę nazwy wątku na "zakwaterowanie"  8)
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #18 : Sierpień 04, 2006, 09:44:53 pm »

pralki są (z jedna pół akademika, czasem mniej;) żelazek nie ma ale są lampki. mieszkanie to tak srednio ze 300-350zl z tym ze 300 to raczej okazja (oczywiscie od osoby). + internet + bilet miesieczny jeśli trzeba. no i nie w kazdym mieszkaniu jest pralka, TV tez zwykle nie ma (ale bez tv lepiej sie zyje).
Zapisane
olxie
« Odpowiedz #17 : Sierpień 04, 2006, 09:07:37 pm »

podobnie jak laurapl właśnie się dostałam, tyl, że mieszkam o wiele dalej  :wink: .
dodatkowe pytanie: czy w akademikach są pralki itd. oraz żelazka?
i troszkę nie na temat - czy ktoś się orientuje ile kosztuje średnio wynajmowanie mieszkanka?
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #16 : Sierpień 03, 2006, 02:26:56 pm »

studia w domu to takie 3/4 studia imho:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2006, 02:28:31 pm wysłanych przez Marek Ciepłowski » Zapisane
Kasia Antoniak
« Odpowiedz #15 : Sierpień 03, 2006, 02:03:57 pm »

troche sie temat rozwalił ;)

offtopic ;)
Ja studiowalam przez rok na UŚ tylko że roszjsli od podstaw a nie anglistzke, kierunek mialam fajnz, kilka osob w groupie tey, ale codyienne dojaydz gliwice sosnowiec bzlz ochzdne. A z Katowic tez musisz minimum poł godziny jechac, najlepiej 40 albo 807 :D ( na pogoń ). I ja z tego USiu po roku zrezygnowałam bo dostalam sie na UJ gdzie zawsze chialam studiowac;)
Która lepsza? to chyab indywidualny wybór, bo na 3cim roku jest jeden czlowiek ktoremu US zupelnei nie odpowiedal i uciekl na UJ, a tez mieszkał w Katowicach. Najlepiej by bylo gdyby on sam sie wypowiedzial, ale nei ma go na forum;)
koniec off-topicowania.
Zapisane
laurapl
« Odpowiedz #14 : Sierpień 03, 2006, 11:07:50 am »

Na UŚ tez jest specjalizacja translatorska... A gdzie lepiej to nie wiem, bo nie studiowałam jeszcze nigdzie, więc nie mam porównania :D Z tym, że do Sosnowca mam bliziutko bo mieszkam w Katowicach, więc nie byłoby problemu z akademikami, stancjami itd.

znalem kiedys laure ze śląska ale to pewnie nie ty 8) no co ty z uj bedziesz rezygnowac? no co ty??

To pewnie nie ja, bo Laura to nie jest moje prawdziwe imie... :) A decyzji jeszcze nie podjęłam, bo na UŚ nawet wyników nie było...
Zapisane
Joanna Borowska
« Odpowiedz #13 : Sierpień 03, 2006, 05:51:46 am »

od razu trafilas na najlepsza bydgoska? fajnie, ja zaczynalem od d.

IV rok (vel I SUM) ma (miał) swoje przywileje :)

rozważam jeszcze inne możliwości... poza tym, może dostane sie na UŚ i zrezygnuje z UJ... chociaz szkoda mi bedzie oddac to ciezko wywalczone miejsce  :P

Miałam podobny dylemat. Wiele osób zachwalało UŚ, zwłaszcza tamtejsze językoznawstwo, ale jednak zdecydowałam się na UJ. Nigdy nie żałowałam. Chociaż Kraków zawsze jakoś mnie odstraszał, to Sosnowiec (jako miasto) to totalna porażka. Jeśli chodzi o program, to moje koleżanki z Akademii Świętokrzyskiej studiowały tam na  uzupełniających i strasznie narzekały. Do tego zajęć miały tak mało (chyba 2 razy w tygodniu), że nie opłacało im się nawet akademika wynajmować (tak, mało zajęć to dla niektórych może być minus!).
Sama przed podjęciem tej życiowej decyzji porównywałam programy studiów i UJ miał dwa razy tyle godzin co UŚ (a ja, ambitna, chciałam poszerzać wiedzę). No i do ta specjalizacja translatorska... UJ musiał zwyciężyć  :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2006, 05:53:23 am wysłanych przez Joanna Borowska » Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #12 : Sierpień 02, 2006, 10:00:02 pm »

znalem kiedys laure ze śląska ale to pewnie nie ty 8) no co ty z uj bedziesz rezygnowac? no co ty??
Zapisane
laurapl
« Odpowiedz #11 : Sierpień 02, 2006, 09:36:43 pm »

haha :D tego sie spodziewalam  :) rozważam jeszcze inne możliwości... poza tym, może dostane sie na UŚ i zrezygnuje z UJ... chociaz szkoda mi bedzie oddac to ciezko wywalczone miejsce  :P
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #10 : Sierpień 02, 2006, 02:14:15 pm »

nie ma najnowoczesniejszego akademika, wszystkie sa stare.
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #9 : Sierpień 02, 2006, 02:08:14 pm »

Circus Maximus - i tak będziesz tam spędzała większość następnych pięciu lat na wykładach (bo OCZYWIŚCIE będziesz uczęszczała, prawda? :shock:) :wink:
Zapisane
laurapl
« Odpowiedz #8 : Sierpień 02, 2006, 11:55:46 am »

A który akademik UJ można uznac za najnowocześniejszy ? :D
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #7 : Sierpień 02, 2006, 10:24:49 am »

od razu trafilas na najlepsza bydgoska? fajnie, ja zaczynalem od d.
Zapisane
Joanna Borowska
« Odpowiedz #6 : Sierpień 02, 2006, 05:23:56 am »

Ja mieszkałam na Bydgoskiej A :D Piechotą 15 min do Pawianum. Internet ok. 30 zł miesięcznie. Niby niedrogo, ale na AGH mają prawie za darmo i zawsze im zazdrosciłam :lol:

W ogóle akademik - fajna sprawa. Zaliczyłam w swoim życiu 3 (2 w Kielcach i 1 w Krakowie) i w każdy miał swój klimat (zwłaszcza moja ukochana kielecka "Mimoza"). Ech, aż mi się łezka w oku zakręciła...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2006, 05:26:19 am wysłanych przez Joanna Borowska » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Zakwaterowanie (Akademiki, Mieszkania, etc. ;) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!