Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 01:14:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Zakwaterowanie (Akademiki, Mieszkania, etc. ;) 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zakwaterowanie (Akademiki, Mieszkania, etc. ;)  (Przeczytany 14878 razy)
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #5 : Sierpień 01, 2006, 02:35:00 pm »

no, mysle ze to dobry pomysl, nic nie zastapi klimatu akademika na 1-2 roku. pozniej czlowiek juz z tego wyrasta:) a bardzo ciekawe oferty i za niska prowizje (tylko 100zl a nie nawet 1000zl jak w normalnych biurach nieruchomosci) mozna znalezc na http://www.studentcenter.com.pl/mieszkania/?lang=pl
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #4 : Sierpień 01, 2006, 12:27:18 pm »

Klimat akademika warto poznać, ale ja zdecydowanie wolę mieszkanie. Może dlatego, że jestem zapracowany mizantrop :P Mieszkanie poleciła mi znajoma, wcześniej sprawdziłem kilka ofert z gazet (teraz większość szuka w Internecie, ale warto wszystko sprawdzić) ale nie były rewelacyjne, że tak powiem dyplomatycznie.

Sprawdzajcie ogłoszenia w forum Across the Board - jeśli nie macie jeszcze uprawnień, to męczyć Admina :P
Zapisane
laurapl
« Odpowiedz #3 : Sierpień 01, 2006, 11:16:59 am »

Bardzo, ale to bardzo dziękuje za ta wyczerpująca odpowiedz :D Myśle, że na pierwszym roku spróbuje szczęscia w akademikach, a póżniej może rozejrze sie za jakimś innym lokum... :)
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #2 : Sierpień 01, 2006, 09:48:37 am »

aktualnie dzieki przeroznym ustawom antystudenckim wprowadzonym jeszcze przez poprzedni rzad  8) cena akademka jest dosc wysoka i miesci sie na granicy oplacalnosci. sam mieszkalem w akademiku az do tej podwyzki, bo pozniej za takie same pieniadze znalazlem mieszkanie. (ale to byl fart, zwykle mieszkanie jest tak z 50 - 80 zl drozsze). 2 lata temu placilem 240zl bez doplat od uj. wiec do akademika tylko jesli dostaniesz stypendium socjalne i doplate do zakwaterowania. socjalne przyznaja na podstawie dochodow na gospodarstwo domowe, roczne dochody domownikow dzielisz przez 12 miesiecy i przez ilosc domownikow. czyli np. mama zarabia 1500, tata 1500, w domu jesstes ty i mlodsza siostra. (1500 + 1500) * 12, teraz dzielisz to przez 12 i potem przez 4. mnozenie przez 12 mozna sobie darowac jesli dochody wygladaja tak latwo do obliczenia, no ale pensja mogla sie zwiekszyc, ktos mogl stracic prace itp. czyli np te 3000:4=750 i to jest twoj dochod na czlonka rodziny. prog stypendium jest ustalany co roku inny, za moich czasow bylo z 550zl wiec z dochodem 750 nawet najnizszego socjala nie dostajesz. im dochod mniejszy tym wieksze stypendium (najnizszy prog to chyba 200 zl na osobe). rolnicy rozliczaja sie inaczej, jest jakas stawka od hektara ale niestety nie interesowalem sie co i jak. najblizej ifa (przez ulice i troche, 5 min) jest Żaczek. akademik ci przydzielają, trzeba kombinowac zeby zmienic. wolne miejsca są z powodow wyzej wymienionych, z tego co wiem to biora wiekszosc chetnych jak leci. oczywiscie do akademika tez obowiazuje prog dochodow, ale zwykle sa wolne miejsca tak czy inaczej. w akademikach jest net i to calkiem szybki i tani. standard zalezy od akademika. najgorszy jest 'Bydgoska D' calkiem milo jest juz na Bydgoskiej B, żaczek, Piast tylko pokoje dwuosobowe, stołóweczka, duzo obcokrajowcow, i fajnie:) ale sie rozpisalem z samego rana.. no ale mi 5 lat temu nikt nie pomogl, to przynajmniej ja komos pomoge teraz 8)

akademiki w czasie wakacji sluza jako hotele studenckie, mozesz popatrzyc na ta strone: http://www.bydgoska.bratniak.krakow.pl/ nie sugeruj sie cenami (sa to ceny hotelowe) i bardzo 'uładnionym" wygladem pokoi. kwiatka nie uświadczysz:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2006, 09:54:48 am wysłanych przez Marek Ciepłowski » Zapisane
laurapl
« Odpowiedz #1 : Lipiec 31, 2006, 10:58:58 pm »

Dzisiaj dowiedziałam sie, że zostałam przyjęta na I rok studiów. No i w związku z tym mam kilka pytań, skierowanych szczególnie do osób mieszkających w akademikach:
1. Jakie są ich ceny? (Nigdzie nie potrafię znaleźc tych informacji).
2. Czy akademik można wybrac samemu ?
3. Jaki jest ogólnie ich strandard ? (nie oczekuje cudów  :D)
4. Czy w akademikach jest połączenie z internetem?
5. Czy trudno uzyskac miejsce w DS-ie ?(mieszkam jakieś 70km od Krakowa)
6. Który akademik jest najbliżej IFA ?
Wiem, że strasznie dużo tych pytań, ale może ktoś bedzie tak miły i mi odpowie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2006, 12:01:53 am wysłanych przez Kasia Antoniak » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Zakwaterowanie (Akademiki, Mieszkania, etc. ;) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!