Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 09:41:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Jak się ma IFA w UJ do IFA w AP? 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak się ma IFA w UJ do IFA w AP?  (Przeczytany 10158 razy)
Justyna Aptowicz
« Odpowiedz #31 : Sierpień 08, 2006, 09:05:52 am »

jeszcze pamietaj, ze nie mozesz byc lepiej wyksztalcony od swojego szefa :twisted:
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #30 : Sierpień 07, 2006, 06:36:51 pm »

Co gorsza, w tym kraju nawet sie nie mozesz zdeklarowac jako lesbijka, co wykluczaloby chociaz moze mozliwosc porodu. ;)
No ale taka pani zawsze sobie może adopcję szczelić i już jest problem :roll:

Cytat: Justyna
oczywiście na stanowisku kierowniczym
No, ja od 4 lat mam uprawnienia kierownicze kategorii B. Wystarczy na start, prawda? :P
Zapisane
Justyna Aptowicz
« Odpowiedz #29 : Sierpień 07, 2006, 04:54:54 pm »

zdeklarowac sie mozesz zawsze ale to pociaga za soba wpisanie na masonsko-pedofilska liste posla w. ;)
Zapisane
Łukasz Moskała
« Odpowiedz #28 : Sierpień 07, 2006, 04:39:36 pm »

jesli chodzi o kobiety to do powyzszych wymagan dochodzi jeszcze jeden aspekt: ma dzieci - niedobrze bo beda chorowac i bedzie chodzic na zwolnienie; nie ma dzieci - jeszcze gorzej bo niedlugo pewnie bedzie chciala miec i pojdzie na macierzynski :?
Co gorsza, w tym kraju nawet sie nie mozesz zdeklarowac jako lesbijka, co wykluczaloby chociaz moze mozliwosc porodu. ;)
Zapisane
Justyna Aptowicz
« Odpowiedz #27 : Sierpień 07, 2006, 04:01:12 pm »

Cytat: krzysiek
ale nie ma to jak 10 lat doświadczenia zawodowego w wieku 25 lat
oczywiscie na stanowisku kierowniczym :P

jesli chodzi o kobiety to do powyzszych wymagan dochodzi jeszcze jeden aspekt: ma dzieci - niedobrze bo beda chorowac i bedzie chodzic na zwolnienie; nie ma dzieci - jeszcze gorzej bo niedlugo pewnie bedzie chciala miec i pojdzie na macierzynski :?
Zapisane
Bartosz Niestrój
« Odpowiedz #26 : Sierpień 07, 2006, 02:21:24 pm »

a jak sie weryfikuje poziom wiedzy?

Np bierze się kandydata na rozmowę i wypytuje o różne sprawy.
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #25 : Sierpień 07, 2006, 11:34:13 am »

a jak sie weryfikuje poziom wiedzy?
Poziom wiedzy najczęściej weryfikuje się doświadczeniem zawodowym i referencjami. Dyplom renomowanej (przynajmniej w Polsce) uczelni na pewno pomaga, ale nie ma to jak 10 lat doświadczenia zawodowego w wieku 25 lat :wink:
Zapisane
Ania Tutak
« Odpowiedz #24 : Sierpień 07, 2006, 01:23:15 am »


Ewentualnie pracodawca weźmie pod uwagę poziom wiedzy/zaradności danego kandydata, a nie uczelnię, którą skończył.

a jak sie weryfikuje poziom wiedzy? z czystej ludzkiej ciekawosci pytam... pewnie, znajomosci, znajomosciami, ale dyplom tez jest wazny. wiem, ze niesprawiedliwy, ale to jednak jakis wyznacznik wiedzy. a co do AP, pamietam, ze jak sie dostalam na obie uczelnie to chwile sie wahalam, gdyz z natury jestem estetka, a Pawianum jakos mnie wtedy jeszcze nie zachwycilo, a piekne drewniane schody AP i ciekawe obrazy na scianach i owszem ;) Ale teraz potrafie odkryc ukryty czar :P
A jeszcze tak a propos prestizu UJ itp. Tez kiedys myslalam, ze to jest cos, ale teraz mam tu do czynienia z roznymi wyksztalconymi obcokrajowcami i wiekszosc z nich nigdy o UJ nie slyszala. sad but true.
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #23 : Sierpień 06, 2006, 09:24:35 pm »

Czyli co? Przydałoby się jakieś zgrabne podsumowanie tej egzystencjalnej kwestii, nie? Np. "Jakoś to będzie" :lol:
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #22 : Sierpień 06, 2006, 07:02:35 pm »

połączyliście 2 skrajne punkty widzenia: pesymistyczno-rozczarowany rzeczywistością i idealistyczno-troche utopijny. oba wydają mi sie przesadzone i odbiegają mam nadzieje od jakze trudnej do określenia rzeczywistosci.
Zapisane
Bartosz Niestrój
« Odpowiedz #21 : Sierpień 06, 2006, 06:45:24 pm »

przychodzi 2 kandydatow jeden po uj, drugi po nkjo w zmc. ktorego kandydata wybiera pracodawca?
Tego, ktory jest jego synem/kuzynem/zieciem/kumplem brata/blizszym lub dalszym krewnym i znajomym Krolika.

No i wtedy dyplom UJ można sobie wsadzić do...szafy :wink:
Ewentualnie pracodawca weźmie pod uwagę poziom wiedzy/zaradności danego kandydata, a nie uczelnię, którą skończył.
Zapisane
Łukasz Moskała
« Odpowiedz #20 : Sierpień 06, 2006, 04:34:09 pm »

przychodzi 2 kandydatow jeden po uj, drugi po nkjo w zmc. ktorego kandydata wybiera pracodawca?
Tego, ktory jest jego synem/kuzynem/zieciem/kumplem brata/blizszym lub dalszym krewnym i znajomym Krolika.
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #19 : Sierpień 06, 2006, 11:44:41 am »

no i wlasnie te rzeczy 'kompletnie w zyciu nieprzydatne i malo praktyczne' to jest to 'cos wiecej' o czym pisalem. filologia czyli milosc nauki, poszerzanie horyzontow, edukacja ogolna i w miare wielodziedzinowa vs studia kierunkowe, praktyczne, przydatne itp. no to jest wg mnie to co wyroznia uniwersytety od innych uczelni. a nkjo w zamosciu jest calkiem niezle. tylko badzmy praktyczni: jest sobie pracodawca i ma wolny etat. przychodzi 2 kandydatow jeden po uj, drugi po nkjo w zmc. ktorego kandydata wybiera pracodawca?

takie zycie i tyle
Zapisane
Bartosz Niestrój
« Odpowiedz #18 : Sierpień 06, 2006, 11:38:10 am »

Wszystko zależy od tego, kto uczy i jak uczy. Jest przecież możliwe, że w NKJO w Zamościu będzie kadra, która więcej przekaże studentom niż ci na Ujocie. Bo na UJ to chyba za duży nacisk położony jest na rzeczy kompletnie w życiu nieprzydatne, mało praktyczne. Sama nazwa UJ jeszcze o niczym nie świadczy.
Zapisane
Łukasz Moskała
« Odpowiedz #17 : Sierpień 06, 2006, 11:04:38 am »

Po prostu, Marku, to jest to, co mnie zawsze zastanawialo w tym kierunku. co to jest filologia, jak sie to ma do przyszlego zawodu itd. Ale to naprawde powazna i raczej nie majaca konca dyskusja. Prawda jest taka, ze po IFA UJ na pewno sporo osob zostanie nauczycielami, bez wzgledu na to, czy konczylo specjalizacja metodyczna, czy inna.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Jak się ma IFA w UJ do IFA w AP? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!