Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 08:11:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Jak się ma IFA w UJ do IFA w AP? 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak się ma IFA w UJ do IFA w AP?  (Przeczytany 10157 razy)
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #16 : Sierpień 06, 2006, 10:52:17 am »

czyli co, nie ma roznicy miedzy uj, ap i np nkjo w moim 60tysiecznym hometown bo wszystkie uczelnie ucza angielskiego i to jest najwazniejsze tak?

poza tym to 'cos wiecej niz nauczyciel' to taki skrót myslowy, dżizas łapiecie za slowa ostro.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2006, 11:00:26 am wysłanych przez Marek Ciepłowski » Zapisane
Łukasz Moskała
« Odpowiedz #15 : Sierpień 05, 2006, 08:39:46 pm »

Hear, hear.
Zapisane
Bartosz Niestrój
« Odpowiedz #14 : Sierpień 05, 2006, 07:28:06 pm »

co oczywiscie nie zmienia faktu że nigdy przenigdy nie będzie mieć takiego prestiżu jak UJ

A czu UJ ma jakiś prestiż? To chyba siedzi głęboko schowany, bo przez te 5 lat, go jakoś nie zauważyłem. Kto będzie patrzył na to, jaką szkołę skończyłeś. Liczy się to, co potrafisz, a nie to, gdzie się tego nauczyłeś. A co do prestiżu UJ - to chyba jest sprawa bardzo dyskusyjna. Może kiedyś ten prestiż był (jakieś 100 lat temu), a teraz? I nie rozumiem też wypowiedzi w stylu "po AP nauczyciel, a po UJ 'ktoś więcej niż nauczyciel'". I co z tego, że człowiek teoretycznie przeczyta więcej lekturek i mądrych książek, jak 90% z tego się nie będzie pamiętać już po roku.
Ludzie, przejrzyjcie na oczy.
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #13 : Sierpień 05, 2006, 03:54:30 pm »

Niedługo w Krakowie będą same uniwersytety (Jagielloński, Pedagogiczny, Ekonomiczny, Techniczny)... :roll:
Zapisane
Katarzyna Gościej
« Odpowiedz #12 : Sierpień 05, 2006, 03:06:21 pm »

nie obrazam się a poza tym ... niedługo Akademia Pedagogiczna ma być już Uniwersytetem
co oczywiscie nie zmienia faktu że nigdy przenigdy nie będzie mieć takiego prestiżu jak UJ i chyba tu leży pies pogrzebany.
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #11 : Sierpień 05, 2006, 01:23:04 pm »

czyli studia trwaja 3 lata i mozna kontynuowac. tak czy inaczej rozmawiamy o ogolnej roznicy miedzy uniwersytetem a uczelniami przygotowujacymi do zawodu czyli akademiami. roznica jest i tyle, nie ma sie co obrazac 8)
Zapisane
Katarzyna Gościej
« Odpowiedz #10 : Sierpień 05, 2006, 12:42:59 pm »

z acałym szacunkiem ale ... studia na AP trwają 5 lat i z tego co wiem od tego roku są jednolite z tym, że po 3 roku mozna zrobic licencjat, a wczesniej po dyplomie trzeba było zdawać egzamin na SUM :) co do szerszego programu nauczania to się zgodzę .. ja nie miałam na pierwszym roku literatury i historii np. ale duzo lektur też przeczytałam :)
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #9 : Sierpień 04, 2006, 10:49:08 pm »

troche mnie zdenerwowalo to stereotypowe twierdzenie iż kto chce byc nauczycielem to idzie na AP a kto chce bym "kims wiecej" to na UJ ... sorry no ale zabolało mnie to troche... Akademia Pedagogiczna jest owszem po to zeby ksztalcic pedagogow ALE nie tylko ... i wtej chwili tam jest najnormalniejsza w swiecie filologia na ktorej sa rozne specjalizacje nie tylko nauczycielska.

to cos wiecej to te 2 lata ujotowskie no i chyba jednak szerszy program nauczania. poza tym chodzilo mi o to ze zostajesz 'kims wiecej' niz tylko nauczycielem czyli np nauczycielem ktory przeczytal duzo lektur i uczestniczyl w obowiazkowych kursach ktorych ap nie oferuje. nie czuj sie urazona, nie ma co bolec. po prostu na uj wpompujesz w siebie wiecej wiadomosci niz na ap a czy to lepiej czy gorzej w dzisiejszym swiecie zdominowanym przez pieniadze i kariere to juz sprawa dyskusyjna.
Zapisane
Katarzyna Gościej
« Odpowiedz #8 : Sierpień 04, 2006, 10:25:58 pm »

hm ... :) w sumie to ja tu chyba jestem najbardziej kompetentna booo robiłam licencjat na AP :) a teraz jestem na I roku SUM UJ (jeszcze bo przed kampania :P)
Jak już Justyna wspomniała od tego roku założenie jest takie, że po ukonczeniu studiow absolwent posiadał będzie prawa do nauczania dwoch jezykow obcych (na 3 roku dochodzi bowiem metodyka nauczania tego 2nd lg)
AP owszem jest user friendly :):):) ale tak naprawde to nie wiem jaki teraz jest program studiow bo jest całkiem inny niż te lata temu kiedy ja tam zaczynałam swoją przygodę z filologia :D

troche mnie zdenerwowalo to stereotypowe twierdzenie iż kto chce byc nauczycielem to idzie na AP a kto chce bym "kims wiecej" to na UJ ... sorry no ale zabolało mnie to troche... Akademia Pedagogiczna jest owszem po to zeby ksztalcic pedagogow ALE nie tylko ... i wtej chwili tam jest najnormalniejsza w swiecie filologia na ktorej sa rozne specjalizacje nie tylko nauczycielska.

A wspomniany przez Łukasza Adam P. to jeden  z moich najulubienszych ziomali , byłam z nim na roku :):):)

jak coś to reszta na PW jeśli chodzi o moje wrażenia z AP.
cheers
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2006, 10:37:44 pm wysłanych przez Katarzyna Gościej » Zapisane
Barbara Bogunia
« Odpowiedz #7 : Sierpień 04, 2006, 09:18:07 pm »

 w tym momencie to chyba nikt nie jest do końca zabezpieczony przed inwigilacją :wink:
hmm, Wrocław, tam poziom chyba nienajgorszy, ale ostatnio więcej mówi się o Poznaniu gdzie jest tak zwana lingwistyka stosowana obejmująca z tego co wiem znajomość 2 języków na wyskoim poziomie, UW to chyba też niezła filologia
 na AP w Krakowie jest ponoć sympatyczna atmosfera :D jeśli sprawa jest nagląca dysponuję kontaktami do osób stamtąd,
tylko proszę nas nie pominąć w swoich references :wink: informacje mają swoją wartość :wink:
Zapisane
gnuf
« Odpowiedz #6 : Sierpień 04, 2006, 07:24:44 pm »

Drodzy krakowscy angliści, uspokajam, że nie jesteście jeszcze środowiskiem bardziej od innych inwigilowanym, choć kto wie - może taka publikacja kiedyś powstanie? Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się swoim zdaniem i informacjami. Hm, właściwie najrozsądniej o AP byłoby zapytać samych jej studentów, tyle, że oni nie mają takiego specjalistycznego anglistycznego forum jak to ;-) Aha, a czy wiadomo Wam coś może o "poziomie" anglistyki wrocławskiej? :>
Zapisane
Barbara Bogunia
« Odpowiedz #5 : Sierpień 04, 2006, 04:41:35 pm »

 chyba jakoś za wiele o AP nie mamy do powiedzenia :wink: faktem jest,że w ogóle u nas mało się o nich mówi jakby to był jakiś świat równoległy :roll: pewne jest,że tak zwany Poziom na UJ jest wyższy, a założenia i realizowane cele kształcenia różnią się znacznie. Nie wiem jak to się dokładnie przekłada na programy studiów, ale Ujotowska filologia to studia takie bardziej comprehensive, skierowane na poznanie kultury,literatury,historii etc.etc. i jest chyba ośrodkiem przodującym w kraju, a na pewno jednym z najstarszych, więc ma swoją renomę :D a specjalizację nauczycielską też mamy
 czyżby powstawała jakaś większa publikacja o krakowskich anglistach? :D
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #4 : Sierpień 03, 2006, 07:52:58 pm »

chcesz zostac nauczycielem idziesz na AP, chcesz zostac kims wiecej niz nauczycielem => UJ
Zapisane
Justyna Aptowicz
« Odpowiedz #3 : Sierpień 03, 2006, 05:28:40 pm »

Podobno na AP od tego roku przykladana jest wieksza waga do drugiego jezyka obcego - absolwent ma byc przygotowany do nauczania obu jezykow
Zapisane
Łukasz Moskała
« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2006, 05:19:28 pm »

Byla kiedys postac barwna Fajnego Adama P. Adam niestety odpadl w sesji wrzesniowej na 1. roku, ale zanim to zrobil zdal egzaminy wstepne na Akademie Pedagogiczna. I z tego co wiem, to radzi/radzil sobie tam niezle. Nie mowie, ze to jakakolwiek miarodajna informacja, sadze jednak ze UJ jest o wiele mniej user-friendly (zaraz sie zacznie lincz) i wymogi stawiane, szczegolnie na poczatkowych latach, sa spore, a do tego rozpietosc materialu jest rowniez niemala. Wysuwam wiec twierdzenie, ze AP latwiejsze niz UJ. Tyle w tej kwestii. Na reszte tematow niech wypowiedza sie inni.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Jak się ma IFA w UJ do IFA w AP? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!