Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 03:31:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: anglistyka w Polsce 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: anglistyka w Polsce  (Przeczytany 13222 razy)
inka234
« Odpowiedz #29 : Maj 04, 2007, 11:47:59 pm »

siema!
 Ja jestem z UWM -Olsztyn i musze przyznac ze jest cięzko. Najgorszy byl pierwszy rok - to wowczas za sprawą gramatyki praktycznej odpadła nas połowa , bylo nas 120 teraz zostalo okolo 60 . Mamy 3 grupy, 2 nauczycielskie i jedną translatorska-wlasnie w tej jestem. Specjalizacje wybieralismy juz na pierwszym roku ale jak ktos chcial mogl robic 2 za jednym zamachem- warunek-oplata-chyba okolo 1000 zlotych nie wiem dokladnie. Ogoolnie nie wydaje mi sie zeby jakis przedmiot byl szczegoolnie faworyzowany (oczywiscie poza gramatyka praktyczna na 1wszym roku) Jest duzo czytania, wkuwania..chyba jak wszędzie na FA. To co osladza mi ogromna ilosc materialu ktory musimy opanowac, to swietne miasteczko akademickie polozone nad jeziorem ,klimat tego miasta, no i oczywiscie wspaniali ludzie z grupy.pozdrawiam:>
Zapisane
lakedemon
« Odpowiedz #28 : Październik 13, 2006, 03:00:39 pm »


Jestem dopiero po pierwszym roku, ale z tego co zdołałam zauważyć w IFA UJ duży nacisk kładziony jest na literaturę, jak słyszałam traktowaną trochę po macoszemu na innych uniwersytetach i w kolegiach językowych.

Justynko, czy mogłabyś dokładniej opisać, na czym polega ów rozbudowany program kulturowy realizowany na waszej uczelni? Zaintrygowało mnie to, co piszesz, gdyż u nas (na UŚ-iu) rzeczywiście duży nacisk kładzie się na jęzkoznawstwo, opisówkę i przedmioty praktyczne (wyjąwszy naturalnie kulturówkę, gdzie program dot. literatury i kultury krajów AOJ jest siłą rzeczy rozbudowany). Troszkę zazdroszczę wam tego "nacisku" na literaturę, gdyż przyznam, że brakuje mi tego na mojej kochanej tłumaczenióweczce ;-). W dodatku, o tym, że nasz kierunek nie może na specjalizacji wybrać kultury, dowiedziałam się dopiero po rekrutacji, co też wynika niestety z mojej ignorancji i mamejostwa ;-). Z tego, co wiem, różnice na pierwszym roku są minimalne (tzn.sugeruję się tylko nazwami przedmiotów-what more can I say? :?). A jak wygląda u was literatura in the II year? Tzn. co np. przerabiacie na lit.comprehension? Thanks in advance ;-)
Zapisane
Claudia W
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 21, 2006, 04:20:10 pm »

choc z 2 strony sa gusta i gusciki...co jednemy sie wydaje piekne to 2-mu brzydkie....i moze zeczywiscie zadnej pomylki nie bylo  :lol: :o
Zapisane
kuba cholewka
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 21, 2006, 12:22:30 pm »

Nikt sie nie pomylił, pomijając nazwę ulicy  8)
Zapisane
Claudia W
« Odpowiedz #25 : Wrzesień 21, 2006, 11:40:33 am »

Ja tez jestem z U wroclawskiego i co do budynku to nic tam atrakcyjnego nie widze...a moze sie ktos pomysli...
pewnie chodzi o budynek obok = gdzie studiuja" Prawo" tam zdawalismy egzamin wstepny...i to on jest naprawde ladny i bajerancki....stad ta pomylka....
Zapisane
Alma Haltof
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 17, 2006, 12:31:09 pm »

lol, teraz to juz czekac tylko juz powolywac swiadkow i czekac na wynik...
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 16, 2006, 10:28:38 am »

Znany filolog Zawisza Czarny na pewno wnikliwie oceni sytuację.
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 16, 2006, 09:52:11 am »

wydało sie! we wroclawiu maja 2 uniwerki!!! trzeba powołać komisje i to zbadać!
Zapisane
Alma Haltof
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 16, 2006, 08:41:11 am »

Nie wiem, skad Ci Two znajomi pochodza, ale ja jestem na uniwerku we wrocku i od pierwszego roku nie mialam zadnego przedmiotu po polsku, takze to bajka co opowiadasz! A budynek zkanduje sie na ul.KuZniczej...

Hmm, nie wiem, teraz ta osoba skonczyla 1szy rok...
Zapisane
zakretas
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 15, 2006, 10:10:33 pm »

Nie wiem, skad Ci Two znajomi pochodza, ale ja jestem na uniwerku we wrocku i od pierwszego roku nie mialam zadnego przedmiotu po polsku, takze to bajka co opowiadasz! A budynek zkanduje sie na ul.KuZniczej...
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 15, 2006, 01:45:40 pm »

nie oszukujmy sie: cokolwiek wprowadza w innych uczelniach (specjalizacje tlumaczeniowa nawet od pierwszego semestru i to jeszcze moze po polsku) to i tak UJ bedzie w pierwszej trojce i to sie szybko nie zmieni a kilka wad jakie uj posiada to juz tylko szczegół. nikt/nic nie jest prefect 8)
Zapisane
Alma Haltof
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 15, 2006, 11:32:57 am »

U mnie jak na razie maja minus (poza zasadniczym plusem, ze mieszcza sie w Gdansku  8) ), bo od marca nie odpisali mi na maila, ktorego wyslalam, zeby wlasnie dowiedziec sie czegokolwiek...

Hmm, to raczej ma zwiazek ze sposobem traktowania studentow i podejsciem do nich wszystkich uniwersytetow w Polsce (tak, zawsze jest dobrze zrzucic wine na system...) i niekoniecznie musi swiadczyc zle o samej uczelni, chociaz ja bym pewnie sie zdenerwowala i olala caly UG  :D

A propos Wroclawia: mam tam znajomego, ktory sie bardzo zdziwil, kiedy uslyszal, ze na IFA UJ sa wszystkie zajecia po angielsku zaraz na 1szym roku, lacznie z ligwistyka. Niestety, co do innych uczelni, nie mam zielonego pojecia...
Zapisane
Martyna Goc
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 15, 2006, 11:13:36 am »

U mnie jak na razie maja minus (poza zasadniczym plusem, ze mieszcza sie w Gdansku  8) ), bo od marca nie odpisali mi na maila, ktorego wyslalam, zeby wlasnie dowiedziec sie czegokolwiek...
Zapisane
ewelinaaa
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 15, 2006, 08:07:19 am »


A czy ktos wie cokolwiek o anglistyce na Uniwersytecie Gdanskim :?:
Cytuj

Własnie, jak to wygląda, co lepsze: anglistyka na UJ czy na UG??? UG ma teraz wprowadzic specjalność translatorską po I semestrze, a na tą na UJ podobno mozna dostac sie tylko cudem....Ja słyszałam ze na UG tez jest bardzo wysoki poziom, nie ma na nic czasu i w ogole cisną, ale tak jest chyba wszedzie:)
Zapisane
Darek Hanusiak
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 02, 2006, 09:11:13 am »

na ul. Nożowniczej.
:shock:

Dobra lokalizacja :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: anglistyka w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!