Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 12:50:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Przeniesienie na UJ 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Przeniesienie na UJ  (Przeczytany 23483 razy)
qb
« Odpowiedz #5 : Sierpień 05, 2006, 02:48:09 pm »

ja mam podobne pytanie. jestem, poki co, studentem anglistyki na UMK(po pierwszym roku) i powaznie zastanawiam sie nad przeniesieniam sie na UJ. jakie sa szanse na to, ze mnie przyjma? srednia mialem 4.1... wystarczy?
jesli mozecie, napiszcie mi, czy wasze przedmioty na pierwszym roku roznily sie od moich, ktory byly nastepujace:

-PNJA: phonetics, writing, conversations, practical grammar
-English literature - to Romanticism (L)
-English literature - to Romanticism (T)
-British history (L)
-British cultural studies (L)
-Descriptive grammar of English - phonetics & phonology (T)
-Introduction to linguistics - 1sem. (L)

plus niemiecki (tudziez francuski lub rosyjski), lacina, szkolenie informatyczne (bez wf-u);

czy w ogole, waszym zdaniem, warto sie przenosic? generalnie, UMK nie jest zlym uniwersytetem, ale mam wrazenie, ze stac mnie na wiecej. bardzo was cisna? najbardziej interesuje mnie fonetyka. macie podzial na grupy [RP i GA]? jaki jest poziom?

i ostatnie pytanie. ile taka procedura moze trwac? czy zdaze, jesli zaczne pod koniec sierpnia?
Zapisane
Aneta Roman
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 12, 2006, 04:21:28 pm »



Ok.. i teraz pytanie wlasciwe :) Jaka jest procedura przeniesienia na UJ? Czy komus sie cos takiego udalo?


Owszem, udało się :)
Obok podpisana przeniosła się po trzech (!) latach studiowania anglistyki na KULu.

U mnie procedura wyglądała tak:
wystąpiłam najpierw z intencją przeniesienia się do dyrektora IFA (już w marcu, chociaż plotki krążą, że można to załatwic też dopiero we wrześniu). Zostałam wtedy przestraszona po raz pierwszy tym, że działanie takie jest tak trudne, że ociera się o niemożliwość.
Po zakończonej - pomyślnie, oczywiście;) - sesji zanosi się pokorną prośbę do dyrektora IFA. Podanie z odpowiednią motywacją i zgoda na przeniesienie z macierzystej uczelni. Średnia też przyda się odrobinę wyższa.
Podczas tej właśnie wizyty na 4 piętrze, dyrekcja instytutu razem z p. Kamilą z sekretariatu ustalają listę różnic programowych (i to jest drugi moment, kiedy straszą, bardzo intensywnie nawet;)
Delikwent ma się wtedy zgodzić na tę długaśną listę i obiecać nadrobić szybko. (I to jedyny moment, kiedy może ponegocjować liczbę egzaminów do nadrobienia, warto się do tej chwili przygotować.)

Generalnie najważniejsza jest determinacja i odwaga - nie dać się przestraszyc listą różnic programowych!!
O wszystko zawsze można zapytać p. Kamilę - doświadczałam zawsze natychmiastowej, anielskiej pomocy.

Jeśli masz bardziej konkretne pytania, to słucham.
Życzę powodzenia :)
Zapisane
Marek Juszczęć
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 08, 2006, 04:44:19 pm »

Nie znam procedury, bo sam tego nie robilem, ale jest pare osob, ktore owa procedure przeszly i nawet przezyly, wiec pewnie sie da..  :wink:
Wypada oddac im glos..
Zapisane
Joanna Kosiba
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 08, 2006, 03:45:04 pm »

Byl a nawet nadal jest kolega, ktory po 1. roku wlasnie UŚ przeniosl sie na nasza anglistyke. z tego co wiem mial wysoka srednia i musial sie troche z tym pogimnastykowac. najlepiej bedzie jesli zglosisz sie do sekretariatu lub obiscie do pani Chrzanowskiej.
Zapisane
Mahoutsukai
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 08, 2006, 09:05:19 am »

Witam.. jestem obecnie na 2. roku anglistyki na UŚiu i zastanawiam sie nad przeniesieniem na UJ - studiuje na UJcie zaocznie - i dojazdy cotygodniowe troche czasu zabieraja.. szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze mam 44h tygodniowo zajec na mojej "wspanialej" anglistyce. Przy takim nawale godzin brakuje troche czasu na rozwoj intelektualny, rozwijanie zainteresowan czy "zalazki" jakiejs pracy naukowej.. dla porownania - na 2. roku (zgodnie z planem na Waszej stronce www Wy mieliscie 23/27h w 2. semestrze.. a nie 44.. 3 egzaminy, a nie 8.. wyglada to na "zdrowsze podejscie" ktore umozliwia doglebne studiowanie rzeczy ktore ludzi moga interesowac..

Ok.. i teraz pytanie wlasciwe :) Jaka jest procedura przeniesienia na UJ? Czy komus sie cos takiego udalo?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Przeniesienie na UJ « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!