Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 07:06:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: drugi kierunek 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: drugi kierunek  (Przeczytany 12514 razy)
Maciek Najbar
« Odpowiedz #19 : Maj 15, 2007, 06:24:28 pm »

Na prawie na dużo zajęc nie trzeba chodzić, bo są podręczniki, w których można wszystko potrzebne do egzaminu znaleźć (trochę unlike jak na anglistyce). Duża dowolność w wyborze przedmiotów też ułatwia życie. Oprócz tego 15/60 wymaganych pkt przepisałem sobie z anglistyki. Plus trochę organizacji i to naprawdę nic przerażającego, chociaż przyznaję, że pierwszy "podwójny" semestr nie był "piece of cake" :)
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #18 : Maj 15, 2007, 03:38:50 pm »

Na szczescie Alabama is a laid back kinda guy 8) Studiuje prawo i anglistyke a jeszcze znajduje czas for the occasional rodeo :D
Bardziej chodziło mi o awangardową postać zdania a nie o znaczenie  :wink:  Dwa kierunki dzienne to nic strasznego w obecnych czasach ALE z pewnych rzeczy trzeba zrezygnować (przynajmniej na początku).
Zapisane
Oliwia Radomska
« Odpowiedz #17 : Maj 15, 2007, 10:57:06 am »

Tak jak czlowieku mozesz te dwa rzeczy pogodzic?
Ładne zdanie.
Na szczescie Alabama is a laid back kinda guy 8) Studiuje prawo i anglistyke a jeszcze znajduje czas for the occasional rodeo :D
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #16 : Maj 15, 2007, 06:39:52 am »

Tak jak czlowieku mozesz te dwa rzeczy pogodzic?
Ładne zdanie.
Zapisane
Tomasz S.
« Odpowiedz #15 : Maj 14, 2007, 11:43:44 pm »

Tak.
Jak czlowieku mozesz te dwa rzeczy pogodzic? Nie to znaczy ze masz okolo 10 godzin wykladow i cwiczen codziennie? Moglbys opowiedziec twoj codzienne rozklad zajec?
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2007, 07:28:47 pm wysłanych przez Tomasz S. » Zapisane
Maciek Najbar
« Odpowiedz #14 : Maj 14, 2007, 06:19:24 pm »

Tak.
Zapisane
Tomasz S.
« Odpowiedz #13 : Maj 14, 2007, 06:10:07 pm »

Ja akurat rozegrałem to odwrotnie -- jestem na III roku angilstyki i I prawa. Trochę eksperymentalnie, ale w pierwszym semestrze dało się to pogodzić, głównie dlatego, że prawo ma bardzo elastyczny system studiowania - nie wymaga zaliczeń do egzaminów, jest sporo grup ćwiczeniowych, po dwa (lub więcej) terminy egzaminów w sesji (z których wybiera się jeden). Anglistyka, pewnie z racji rozmiarów, nie ma takich udogodnień, więc pogodzenie dwóch "sztywnych" kierunków może być trudne, ale na pewno nie niemożliwe -- zawsze pozostaje argument pt. "ale ja jestem z dwóch kierunków", który często pomaga w rozwiązywaniu problemów z przynależnością do jakiejś grupy ćwiczeniowej tudzież frekwencją :)
Czy obydwa kierunki sa studiami dziennymi?
Zapisane
plktrautman
« Odpowiedz #12 : Marzec 20, 2007, 09:10:34 pm »

No właśnie... jakim kosztem... Z jednej strony zainteresowania, chęć "odchamienia się" od matematyczno-statystyczno-finansowo-księgowo-ekonomicznej sfery, z drugiej zaś deficyt snu, trzydzieści zgrzewek tigera i wykupiony zapas tussipectu w miejscowej aptece w Podgórzu ;-) Ech... Dzięki Wam za wszystkie informacje. Fajne macie to forum :)

pozdro
plktrautman
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #11 : Marzec 20, 2007, 07:24:39 pm »

Wszystko jest do zrobienia, pytanie tylko: jakim kosztem?  :wink:
Zapisane
Dominika Zduniewicz
« Odpowiedz #10 : Marzec 20, 2007, 12:51:18 am »

Ja zaczęłam się dwukierunkowić w tym roku, drugi rok anglistyki, pierwszy japonistyki. Plan się sypie, oczywiście, jako że japonistyka ma tylko jedną grupę i całkowicie absolutnie nie da się nic z nią zrobić, dobrze tylko że w IFA nauczyciele pozwalają mi zmieniać grupy :) Pierwsza sesja przeszła całkiem spokojnie, gorzej zapowiada się letnia, ale jestem dobrej myśli. Znam ludzi z wyższych lat którzy ciągną takie połączenie i nie jest źle, więc jest to do zrobienia :)
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #9 : Marzec 19, 2007, 11:05:41 pm »

Ja zacząłem będąc na 3. roku i z początku było to bardzo wyczerpujące. Trzeci rok to chyba również etap krytyczny na Twoim kierunku, czeka Cię jakieś 13 egzaminów w sesji letniej (o ile nie skrócono Wam lektoratów). Może lepiej z tym poczekać i zacząć studia filologiczne I-stopnia będąc na 4. roku FiB? Tym sposobem po sześciu latach będziesz miał magistra+licencjat. Z drugiej strony, kiedyś trzeba zacząć pracować... :roll:
Zapisane
plktrautman
« Odpowiedz #8 : Marzec 19, 2007, 07:34:03 pm »

hehe tak się składa, że też studiuję na AE (finanse i bankowość II rok) i rzeczywiście problemem nie jest trudność przedmiotów tylko ich ilość (wystarczy by wydzielić po jednym do zdania każdemu obywatelowi Chin). Będę myślał. A Ty, Krzysztof od którego roku na AE zacząłeś równolegle anglistykę?

pozdro
plktrautman
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #7 : Marzec 19, 2007, 06:50:36 pm »

Studiowanie na dwóch kierunkach stało się dość powszechne, a więc status uprzywilejowany zniknął. Na AE można ubiegać się o Indywidualną Organizację Studiów, która pozwala na zmianę prowadzących i dopuszcza większy limit nieobecności, ale nie każdemu jest dane.

Cytat: Marcin Łomański
rządać
Pżerarzające  :twisted:
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 06:52:58 pm wysłanych przez Krzysztof Nosal » Zapisane
Marcin Łomański
« Odpowiedz #6 : Marzec 19, 2007, 05:22:20 pm »

zawsze pozostaje argument pt. "ale ja jestem z dwóch kierunków", który często pomaga w rozwiązywaniu problemów z przynależnością do jakiejś grupy ćwiczeniowej tudzież frekwencją :)
Ostatnio boleśnie się przekonałem, że nie jest to jednak zbyt mocny argument  :(  Pani dyrektor d/s dydaktycznych (nie z IFA) - kiedy użyłem go, by wyprosić u niej pozwolenie na zaliczenie WYKŁADÓW w trybie eksterniestycznym (tak, tak... wykładowca ma prawo rządać obecnośći na wykładach...) - stwierdziła zimno, że wybór drugiego kierunku był moją decyzją i muszę sobie sam radzić  :? Ergo... you can't take it for granted, I'm affraid...
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 07:42:46 pm wysłanych przez Marcin Łomański » Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #5 : Marzec 19, 2007, 05:19:42 pm »

Testy z lat ubiegłych można kupić w bibliotece IFA, po ich przerobieniu na pewno wyjaśnią się wątpliwości dotyczące wymagań stawianych przez egzamin.

Oprócz filologii angielskiej studiuję też na Akademii Ekonomicznej (IV rok Informatyka i Ekonometria). W zeszłym roku sporym problemem była ilość zajęć na obydwu uczelniach i w konsekwencji problemy z ułożeniem harmonogramu tak, by wszystko pasowało. Wykłady z założenia opuszczałem, by być na ćwiczeniach. Niby mała strata   :wink:  ale to wychodzi przed egzaminami - mając po 12 egzaminów w sesji zaczyna się doceniać regularną naukę. To chyba warunek konieczny studiowania na dwóch kierunkach.

Na koniec chciałbym odradzić studiowanie "na próbę," bo to strata czasu i nerwów. Kilkoro moich znajomych sprawdziło to na własnej skórze :twisted:
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: drugi kierunek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!