Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 08:57:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Jak dobrze przygotować się do egzaminu na studia magisterskie uzupełniające na U 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak dobrze przygotować się do egzaminu na studia magisterskie uzupełniające na U  (Przeczytany 4754 razy)
lil84
« Odpowiedz #11 : Sierpień 28, 2006, 03:41:58 pm »

Dzieki :) Chyba bedzie trzeba zakupic...
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #10 : Sierpień 27, 2006, 01:03:12 pm »

Kupiłam stare testy i były tylko dwie częsci - reading i writing.

yyy, gdzie mozna kupic te testy- w bibliotece czy w sekretariacie i ile kosztuja :))??
Jeśli przez ostanie pół roku nic się nie zmieniło to w bibliotece, 5 zł za sztukę.
Zapisane
lil84
« Odpowiedz #9 : Sierpień 27, 2006, 12:39:01 pm »

Kupiłam stare testy i były tylko dwie częsci - reading i writing.

yyy, gdzie mozna kupic te testy- w bibliotece czy w sekretariacie i ile kosztuja :))??
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #8 : Sierpień 25, 2006, 09:52:36 am »

Aaaaa bbbbb cccccc ....... eeeeee. w miejsce kropek wpisz odpowiednie słówko. otwarty bo nie masz podanych 4 odpowiedzi do wyboru tylko trzeba samemu wymyslic.

tak mi sie przynajmniej wydaje 8)
Zapisane
kika
« Odpowiedz #7 : Sierpień 25, 2006, 09:49:44 am »

Witam. Na czym polegał otwarty test luk? Kupiłam stare testy i były tylko dwie częsci - reading i writing. Bardzo proszę o odpowiedź.
Zapisane
lil84
« Odpowiedz #6 : Sierpień 21, 2006, 11:56:42 am »


1 - otwarty test luk (tekst długości ok. 1 strony A4)
2 - rozumienie tekstu pisanego (ok. 5 pytań typu "o co autorowi chodzi w czwartym akapicie?" "jak rozumiesz zastosowaną przez niego metaforę?" itp.)
3 - krótka wypowiedź pisemna (z 200 słów) nawiązująca do tekstu z zadania 2 ( coś w stylu "czy zgadzasz się z autorem?" "wyraź swoją opinię" itp.


Brawo dla tej Pani!! Wreszcie ktos podal jakies konkrety :) Wielkie dzięki!! :*
Zapisane
Olga Matys
« Odpowiedz #5 : Lipiec 19, 2006, 09:54:53 pm »

Na dzienne przyjęto 10 najlepszych osób, wszystkie o ile pamiętam miały powyżej 75/100 punktów. Na zaoczne podobnie, najlepszych 80 osób - zmieściły się osoby już od ok 60 punktów.
Zapisane
Ruti84
« Odpowiedz #4 : Lipiec 19, 2006, 11:15:51 am »

czy ktoś wie od ilu punktów przyjmowanowo w tamtym roku na uzupełniające dzienne a od ilu na zaoczne??
Zapisane
Joanna Borowska
« Odpowiedz #3 : Lipiec 15, 2006, 05:29:33 am »

Ja nie przygotowywałam się w żaden konkretny sposób przed samym egzaminem - no bo jak przygotować się do readingu i writingu? Tylko przez czytanie i pisanie, a to robi się przez całe 3 lata studiów licencjackich :D

Nie wiem, jak jest teraz, ale w 2003 roku egzamin składał się z 3 części:

1 - otwarty test luk (tekst długości ok. 1 strony A4)
2 - rozumienie tekstu pisanego (ok. 5 pytań typu "o co autorowi chodzi w czwartym akapicie?" "jak rozumiesz zastosowaną przez niego metaforę?" itp.)
3 - krótka wypowiedź pisemna (z 200 słów) nawiązująca do tekstu z zadania 2 ( coś w stylu "czy zgadzasz się z autorem?" "wyraź swoją opinię" itp.)

W sumie nie ma się czego bać. Skoro mnie się udało zdać (a nawet skończyć  :mrgreen: ), to Tobie też się uda!

Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich SUMowców in spe!

Aśka

PS
Akademia Świętokrzyska rulezzzzz!
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 05, 2006, 02:15:48 pm »

dlugo nikt nie odpowiada wiec moze ja cos napisze:) zeby sie dostac trzeba sie duzo uczyc, na prawde duzo uczyc. miec opanowana gramatyke (całą jaka tam tylko jest) i słownictwo tak blisko proficiency. trzeba dobrze pisac academic writing i kazdy inny, pewnie troche kultury liznać i jeszcze radzić sobie z tłumaczeniem; nie miec problemow z rozumieniem 'tekstu pisanego' np jakiegos filozofa z 19 wieku i potrafic odpowiedziec na pytania do tego tekstu. chyba tyle powinno wystarczyc:)
Zapisane
dorotailas
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2006, 06:19:47 pm »

Cześć :) Chciałabym się dowiedzieć jak należy dobrze przygotować się do egzaminu na studia magisterskie uzupełniające na Uj! Czekam na wiadomość i z góry wszystkim dzięjkuję za odpowiedż! Pozdrawiam Dotty!
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Jak dobrze przygotować się do egzaminu na studia magisterskie uzupełniające na U « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!