Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 12:50:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: autentycznosc dyplomu 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: autentycznosc dyplomu  (Przeczytany 14045 razy)
Radek Sordyl
« Odpowiedz #13 : Listopad 21, 2006, 01:33:44 pm »

Sprawa nie jest beznadziejna. U mnie w liceum też był problem z nauczycielka angielskiego, rozwiązanie nadeszło w drugim semestrze w postaci nowego pedagoga. Może Pani spróbować wystosować pismo do Dyrektora, w którym Pani sprecyzuje w czym jest kłopot. Jeżeli pismo zostanie podpisane przez wszystkich rodziców, Dyrektor na pewno nie pozostanie obojętny.
Zapisane
lisa
« Odpowiedz #12 : Listopad 21, 2006, 12:04:22 pm »

Serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi, nawet te krytyczne.
Mysle, ze mam juz pelny obraz jak postrzegany jest moj problem.
Jako matka nie jestem zwolenniczka donoszenia, wytykania i poprawiac nie moge, poniewaz sama nie jestem anglistka.
Tak naprawde sprawa pewnie jest  w pewnym sensie beznadziejna.
Moze sie na przyklad okazac, ze kobieta ma dyplom UJ. Moze problem polega na braku mozliwosci szkolen za granica dla nauczycieli, ktorzy jakis tam czas temu otrzymali dyplom.
Swoja droga zycze rasowym anglistom pilnowania swojego statusu.
Moze wystarczylaby zasada dopisywania w szkolach do tytulu mgr ... filologii angielskiej UJ
Pozdrawiam
ciekawska matka
Zapisane
Katarzyna Zawiła
« Odpowiedz #11 : Listopad 20, 2006, 10:21:58 pm »

Moim skromnym zdaniem, każdy dyrektor przed podpisaniem umowy zobowiązany jest sprawdzić dyplom nauczyciela, którego zatrudnia. Poza tym, od tego roku, o ile kojarzę, weszły w życie przepisy określające, że nauczyciele języków obcych w szkołach publicznych muszą posiadać co najmniej tytuł licencjata z danego języka. W każdym razie u mnie w szkole podstawowej odebrali godziny nauczycielce, która miała tylko CAE i mgr z pedagogiki. Na jej miejsce zatrudnili nauczyciela stażystę z licencjatem z filologii angielskiej.
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #10 : Listopad 20, 2006, 09:11:12 pm »

jest takie cos jak ochrona danych osobowych i chyba nie mozna sie zbyt wiele dowiedziec. nie wiem zreszta.

wcale nie trzeba konczyc uj zeby byc dobrym nauczycielem.

podawanie sie za magistra jesli sie nim nie jest to jak na moje oko przestepstwo, mozna wyciagnac powazne konsekwencje.

ale sie tu ostro zrobilo :shock:
Zapisane
Radek Sordyl
« Odpowiedz #9 : Listopad 20, 2006, 06:34:53 pm »

Pytanie o dyplom  to wrecz arogancja.

Ale dla Pani zdobycie się na to nie będzie chyba wielkim problemem. Chyba, że tylko netykieta dla Pani niewiele znaczy.


Niestety status nauczyciela w liceum to swietosc.

Ciekawe dla kogo, bo z pewnością nie dla licealistów. Skoro nauczyciel jest zły problem powinien rozwiązać dyrektor. Ewentualnie zostaje jeszcze MEN. Może po jego interwencji nauczyciele też będą za karę zamiatać chodniki.


Liczne bledy sugeruja inna uczelnie i inny kierunek.

Jakie błędy?

Jeżeli nauczyciel jest kiepski, to chyba nie droga przez sprawdzenie dyplomu, lecz zwolnienie, bo chyba do tego Pani zmierza.


Dzieci cierpia w szkole a rodzice niewiele moga zrobic?

A może dzieci cierpią, gdyż Pani z UK w końcu czegoś od nich wymaga? Bo chyba nie o takich błędach mowa, mam nadzieję.


Obecnie wiele domoroslych anglistow podszywa sie pod UJ poniewaz podaja tytul magistra, czasem jest to niestety dyplom z innej uczelni  z dziedziny nie zwiazanej z filologia, a pani byla na troche w UK. . .

Sadze, ze powino byc w interesie UJ dyskredytowanie 'kowbojow' w tym zawodzie.

Natomiast ja sądzę, że to do kompetencji Dyrektora należy sprawdzenie kwalifikacji nauczycielskich. Bo jak inaczej widziałaby Pani to dyskredytowanie? UJ założy biuro do walki z kowbojami (BDWZK), a pieniądze na to wyłoży MEN (bo oszczędzi na serwisie sprzątającym zaprzęgając do pracy uczniów i pedagogów).


A teraz już na poważnie. Proszę spróbować zadzwonić do sekretariatu IFA, tel. 012 633 33 77 w.2311 i zapytać się czy możliwy jest wgląd do listy absolwentów. Jestem przekonany, że nigdzie indziej nie otrzyma pani więcej informacji na ten temat, niż właśnie tam.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2006, 06:36:47 pm wysłanych przez Radek Sordyl » Zapisane
lisa
« Odpowiedz #8 : Listopad 20, 2006, 06:00:11 pm »

Oj Olivko masz chyba problem. Nie wiem do kogo sie zwracasz z 'punktami'? ani o jakim chamstwie mowisz.
Czy az tak bardzo zdenerwowal cie temat znakow diakrytycznych?
Problem udawactwa w wielu zawodach powoduje gorsze postrzeganie ludzi z autentycznymi dyplomami.
Bycie nauczycielem to powolanie i niestety nawet najlepszy absolwent moze byc marnym pedagogiem. Rozumiem, ze jako studentka masz jeszcze inne opcje, mozesz byc np. tlumaczem.
Zapisane
Oliwia Radomska
« Odpowiedz #7 : Listopad 20, 2006, 04:32:20 pm »

Mozesz myslec o UJ co chcesz, masz do tego prawo. Mozesz myslec o nauczycielkach i dyplomach co chcesz, masz do tego prawo. Ale nie badz chamska bo nie ma takiej potrzeby. Tobie nie musze sie tlumaczyc.
Co do dyplomow to Kaska ma a very good point  :twisted: Jesli uwazasz ze jest to powazny problem to musi sie znalesc sposob aby zweryfikowac nauczycieli bo jednak to co i od kogo mlodziez sie uczy jest nawazniejsze. Jedynie trzeba sie jeszcze zastanowic czy sie jest gotowym poniesc ewentualne "konsekwencje" takiego dzialania.
Zapisane
katarzyna polowiec
« Odpowiedz #6 : Listopad 20, 2006, 11:24:57 am »

Arogancja nie arogancja, ale tym sposobem to za niedługo będziemy mieli lekarzy po rybactwie.
Zapisane
lisa
« Odpowiedz #5 : Listopad 20, 2006, 10:55:59 am »


Gdzie znajdziesz kolejne "liczne bledy"  :twisted:

'well done'
Niestety nawet dla ciebie nie zainstaluje CE fontow.
Blagam tylko, nie idz uczyc w liceum, wlasnie o takiej inteligencji wspomnialam.
Zapisane
Oliwia Radomska
« Odpowiedz #4 : Listopad 20, 2006, 07:38:48 am »

Liczne bledy sugeruja inna uczelnie i inny kierunek.

Gdzie znajdziesz kolejne "liczne bledy"  :twisted:
Zapisane
lisa
« Odpowiedz #3 : Listopad 19, 2006, 05:07:41 pm »

Niestety status nauczyciela w liceum to swietosc. Pytanie o dyplom  to wrecz arogancja.
Liczne bledy sugeruja inna uczelnie i inny kierunek.
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #2 : Listopad 19, 2006, 01:35:59 pm »

trzeba ten dyplom zobaczyć i będzie wszystko jasne:)
Zapisane
lisa
« Odpowiedz #1 : Listopad 19, 2006, 10:34:18 am »

Jak sprawdzic dyplom nauczyciela j. angielskiego?
Obecnie wiele domoroslych anglistow podszywa sie pod UJ poniewaz podaja tytul magistra, czasem jest to niestety dyplom z innej uczelni  z dziedziny nie zwiazanej z filologia, a pani byla na troche w UK.  Dzieci cierpia w szkole a rodzice niewiele moga zrobic?

Sadze, ze powino byc w interesie UJ dyskredytowanie 'kowbojow' w tym zawodzie.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: autentycznosc dyplomu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!