Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 03:37:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: 2 język 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: 2 język  (Przeczytany 2909 razy)
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 21, 2009, 06:16:42 pm »

mieć uprawnienia do tłumaczenia 2 języków
A o jakich uprawnieniach mówisz? Jeśli o uprawnieniach tłumacza przysięgłego, to można je otrzymać ukończywszy studia filologiczne właściwe dla danego języka. Tak więc kończąc filologię angielską z językiem norweskim jako drugi język, będziesz mogła starać się o uprawnienia tłumacza przysięgłego wyłącznie z angielskiego.

Innych uprawnień na rynku tłumaczy w Polsce nie ma, więc teoretycznie możesz już teraz podjąć pracę jako tłumacz :) I właśnie dlatego zawód ten jest często nędznie płatny, bo zawsze znajdzie się desperat/student gotów pracować za grosze. Jakość tłumaczeń to osobna kwestia.

Pozdrówki,
K.
Zapisane
snowhite
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 11, 2009, 07:40:35 pm »

a czy wtedy też mogę zdawać egzaminy na tłumacza z jednego z tych trzech języków (fr, niem, hiszp)? chodzi mi o zrobienie tego 2-letniego kursu po obronie magisterskiej. oczywiście łacinę w pytaniu pomijam ;)
Zapisane
Joanna Nowak
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 11, 2009, 07:16:06 pm »

Na pierwszym roku obowiązkowo masz lektora z łaciny. Od drugiego roku jest język nowożytny - francuski albo niemiecki, a jak bardzo się postarać to może uda się wywalczyć hiszpański. Żeby nauczyć się jakiegoś innego języka obcego musisz szukać jakichś szkół językowych i prywatnie się uczyć.
Zapisane
snowhite
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 10, 2009, 06:09:02 pm »

Witam

jestem maturzystką i mam takie małe pytanie. czy studiując na filologii angielskiej jest możliwość rozpoczęcia nauki drugiego języka obcego (np. norweskiego) w ramach studiów? bardzo chcę się uczyć jeszcze jednego języka, najlepiej właśnie norweski, i wiem, że taka możliwość jest w Poznaniu. w sumie jest to na filologii norweskiej, gdzie można kontynuować angielski. mieszkam niedaleko Krakowa i o wiele wygodniej byłoby mi studiować tu niż w Poznaniu. ale z drugiej strony mieć uprawnienia do tłumaczenia 2 języków jest o wiele lepiej niż do 1...na angielski z niemieckim iść nie mogę - niemieckiego ucz się tylko od I klasy liceum. a w Poznaniu właśnie jest grupa norweski (podstawy) + angielski (kontynuacja). no i rodzi mi się ogromny dylemat, który rozwiązałaby możliwość studiowania 2 języków na UJ...jest taka opcja?

z góry dziękuję :)
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: 2 język « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!