Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 19, 2024, 07:29:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Magisterskie uzupelniające 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Magisterskie uzupelniające  (Przeczytany 16967 razy)
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #10 : Lipiec 11, 2006, 10:22:58 pm »

sorki za byc moze niefachową odpowiedz, ale moze zadzwon do sekretariatu i sie spytaj sekretarek odpowiedzialnych za przyjmowanie dokumentow. panie na pewno ci pomogą 8)
Zapisane
sylig
« Odpowiedz #9 : Lipiec 11, 2006, 04:01:09 pm »

ja mam jedno zmartwienie... chcialabym zdawac na UJ na uzupelniajace mgr, ale nie z wlasnego wyboru jestem zmuszona zdawac licencjat i bronic prace we wrzesniu(bodajze w polowie, bo moj promotor zwial za granice)... jak wiec mam sie zarejestrowac lub zlozyc papiery kiedy nie mam najwazniejszego: mianowicie dyplomu licencjata... czy w takim razie szansa ucieka mi miedzy palcami???
Zapisane
lil84
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 26, 2006, 03:45:21 pm »

Egzamin w zeszłym roku składał się z readingu i wypracowania i w poprzednich latach było podobie. Co do liczby kandydatów to w zeszłym roku było 9-10 osób na miejsce na dzienne oraz 4-5 na zaoczne. Przyjęto 10 na dzienne i ok 80 na zaoczne.
Heej!!
Chciałabym zapytac o troche szczegolow na temat egzaminow wstepnych, na czym mniej wiecej polegal reading i jakiego rodzaju wypracowanie trzeba bylo napisac. Chcialabym zdawac w tym roku, ale zalezy mi bardzo na studiach dziennych wiec chcialabym byc dobrze przygotowana:)) z gory dziekuje za wszelkie wskazowki, pozdrawiam!!
Zapisane
Admin
Administrator
*
Wiadomości: 558


We all see it. That don't make it real.

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 25, 2006, 11:43:26 am »

Zasady rekrutacji na specjalizację tłumaczeniową w roku ak. 2006/2007, a także materiały, które powinny znaleźć się w przygotowywanym przez kandydatów portfolio, można znaleźć http://www.filg.uj.edu.pl/ifa/intratrans.php
Zapisane
Olga Matys
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 14, 2006, 08:44:24 am »

Na podstawie średniej ocen z egzaminów na 3 roku studiów licencjackich (w tym egzamin dyplomowy) można starać sie o stypendium naukowe.
Zapisane
zastanawiam_sie
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 13, 2006, 07:29:07 pm »

Witam,

Chcialabym zadac dwa pytania: Czy na podstawie sredniej ocen z ostatniego roku studiow licencjackich mozna otrzymac stypendium naukowe na pierwszym roku studiow uzupelniajacych?

Ponadto: studiuje rowniez biologie i z drugiej strony boje sie, czy zaczynajac studia uzupelniajace z filologii angielskiej w ogole dam rade (mysle o studiach zaocznych). Czy duzo osob wylatuje z tych studiow?

Dziekuje z gory
Pozdrawiam
Ola
Zapisane
Olga Matys
« Odpowiedz #4 : Maj 25, 2006, 03:56:32 pm »

Ja jestem na magisterskich uzupełniających dziennych, ale myślę, że mogę udzielić kilku przydatnych informacji.

Po pierwsze egzamin wstępny jest dopiero we wrześniu i jest to wspólny egzamin dla dziennych i zaocznych studiow więc można wyjechać na okres wakacji i spokojnie spróbować na dzienne. Rejestracja jest w sierpniu - elektroniczna; dokumenty, które należy złożyć przed egzaminem to podanie, ksero dyplomu licencjackiego (tylko ksero, bo nie zwracają) oraz dowód wpłaty wpisowego. Resztę dokumentów składa się już po ogłoszeniu wyników. Ciekawa opcja w rejestracji - możesz zaznaczyć rubrykę, że zdajesz na dzienne, ale jesteś również zainteresowana zaocznymi - wtedy jeśli braknie Ci punktów na dzienne, zostajesz od razu przeniesiona na listę rankingową zaocznych, a wpisowe opłaca się tylko raz. Egzamin w zeszłym roku składał się z readingu i wypracowania i w poprzednich latach było podobie. Co do liczby kandydatów to w zeszłym roku było 9-10 osób na miejsce na dzienne oraz 4-5 na zaoczne. Przyjęto 10 na dzienne i ok 80 na zaoczne.

Program zaocznych obejmuje reading, writing, metodykę, literaturę, fonetykę  itp, czyli mniej więcej to co w college'ach, natomiast na dziennych można wybierac spośród kursów dostępnych studiom 5-letnim, a więc wybór jest bardziej urozmaicony i można lepiej dostosować program studiów do własnych zainteresowań. Specjalizację na dziennych wybiera się zaraz na początku semestru - z tych wszystkich dostępnych dla 4 roku.

Uwaga: osoby zainteresowane specjalizacją tłumaczeniową muszą razem z 4 rokiem podejść dopisemnego  testu kwalifikacyjnego w połowie września, a osoby zainteresowane specjalizacja pragmatyczną do kwalifikacji ustnych na przełomie września i października. Miejsca na tych specjalizacjach są limitowane, a chętnych sporo. z tego co wiem, tych specjalizacji akurat nie ma na zaocznych. W obu trybach studiów są też dostępne literatura angielska, literatura amaerykańska, metodyka i bodajże językoznastwo.

Studia dzienne trwają dwa lata. Na pierwszym roku ma sie dwa seminaria, trzy opcje programowe (dwie z góry ustalone i jędna do wyboru z dwóch), dwie inne opcje wybrane zgodnie z upodobaniami, na niektórych specjalizacjach obowiązkowe są tez tzw opcje specjalizacyjne. Do tego łacina, filozofia i lektorat, które można pzrepisać, jeśli zdało sie z nich egzaminy na licencjacie, jednak do przepisania języka lepiej miec dokument potwierdzający znajomość  na poziomie B2, czyli równorzędnym z FCE. Jęśli nie miało się tych przedmiotów to trzeba nadrobić: filozofia 2 semestry, łacina 3, a lektorat w zależności od liczby godzin zrobionych w college'u tak, żeby łącznie było 240. W zależności od ambicjii i fantazji, oraz od tego czy trzeba wyrównywać różnice programowe, można mieć od 14 godzin zajęć tygodniowo w górę, a więc w porównaniu z programami wielu college'ów zajęc nie jest dużo. Trzeba jednak poświęcić sporo czasu na przygotowanie się.

Ponieważ na dziennych chodzi sie na zajęcia razem z 4 rokiem, wykładowcy traktuja nas tak samo, jednak trzeba pamiętać, że 4 rok rozlicza się rocznie, a studia uzupełniające semestralnie i o wszelkie prace zaliczeniowe czy o spełnienie innych wymagań w pierwszym semestrze trzeba się postarać wczesniej, tak aby złozyć indeks i kartę egzaminacyjna przed końcem sesji poprawkowej. Dotyczy to wszystkich przedmiotów, nawet tych, na których wykładowcy podają termin składania prac zaliczeniowych po zakończeniu sesji. Wtedy warto skorzystac z konsultacji wykładowców, zeby być w stanie oddac prace miesiąc wcześniej niz pozostali studenci.

Praca magisterska na uzupełniających nie może byc powtórzeniem pracy licencjackiej, ale można kontynuować badania w tym samym obszarze za zgodą promotora. Mozna też szukac promotora poza IFA jesli się ma taką fantazję.

To chyba w tej chwili wszystko co przychodzi mi do głowy.W razie szczegółowszych pytań służe pomocą.

PS. Ja tez miałam bajeczny temat o Williamie Blake'u więc zapraszam do wymiany wrażeń i wniosków na e-mail: agloailatan@interia.pl

Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #3 : Maj 23, 2006, 07:51:31 pm »

seminarium i temat wybiera sie od nowa. oczywiscie jesli dostaniesz sie na odpowiednie seminarium to mozesz uzgodnic wszystko z prowadzacym. raczej nie powtarza sie tego co sie juz mialo. co wiecej dochodzi łącina, 3 semestry. a przyjmuja na dzienne 10 osob. wiecej nie wiem:)
Zapisane
Joanna Kosiba
« Odpowiedz #2 : Maj 23, 2006, 03:47:26 pm »

no ja nie jestem ekspertem od studiow zaocznych, ale moze ktos inny mily sie znajdzie. z tego co wiem to 2 lata temu bylo 10 os na miejsce na dzienne, w tamtym roku cos ok4/5!
na studiach - podobno - minusem jest to, ze ponownie przechodzisz przez wszystki czego juz niby uczylas sie w kolegium. natomiast temat pracy mysle, ze wybiera sie "od nowa".

licze, ze ktos madrzejszy sie jeszcze wypowie:>
Zapisane
joachimka
« Odpowiedz #1 : Maj 23, 2006, 03:03:34 pm »

To moj pierwszy post tutaj, wiec wypada chyba powitac gospodarzy i stałych bywalcow... witam wiec przeserdecznie
.
Nazywam sie Joannaa i w tym roku obronilam licencjat na Uniwersytecie Szczecińskim.Wybór uczelni podyktowany byl tylko i wyłącznie warunkami geografocznymi, ale Kraków to bylo i jest moje marzenie. Tak wiec postanowiłam je spełnić w drugim etapie studiowania.
Ponieważ w wakacje wyjeżdzam do pracy do Szkocji, studia dzienne odpadaja :( jednak chciałabym zapytac Szanownych Forumowiczów, czy sa wśród Was może zaoczni? a moze mozecie mi powiedzieć, tak mniej oficjalnie niz na stronie, jak wyglada rekrutacja, jak jest z 'przyjmowalnoscia' (czy jest duza konkurencja) i w końcu czy praca mgr jest kontynuacja tego co sie pisalo w licencjacie (ja miałam bajeczny temat o Williamie Blake'u :D :D :D ) czy moze można wybrać sobie zupelnie inne seminarium?
to póki co tyle, jak mnie zachecicie swoimi odpowiedziami, albo jak mi przyjdzie cos jeszcze do głowy to pewnie zapytam.

Tym czasem pozdrawiam 8)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Magisterskie uzupelniające « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!