Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 12:55:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: DLA PIERWSZAKOW DZIENNE/WIECZOROWE|| nowa studentka spragniona informacji:P| 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: DLA PIERWSZAKOW DZIENNE/WIECZOROWE|| nowa studentka spragniona informacji:P|  (Przeczytany 3578 razy)
Karolina Kopczyńska
« Odpowiedz #4 : Lipiec 30, 2008, 10:00:35 am »

1. Co to sa te cale opcje? Skad i ile ich musimy wybrac na pierwszym roku?
Lista opcji jest gdzieś tutaj -> http://www.filg.uj.edu.pl/ifa/studia.php
W praktyce wygląda to tak, że w ciągu roku musisz zrobić co najmniej dwa kursy opcyjne warte 3 pkt każdy, więc najwygodniej byłoby mieć po jednym w semestrze zimowym i letnim... ale to tylko teoria 8) 4 opcje są obligatoryjne i trzeba mieć je zaliczone do końca trzeciego roku, i na nie z reguły najtrudniej jest się dopchać.
Cytuj
3. Czy jest jakas lista lektur, podrecznikow, ktora krazy po necie a my nic na ten temat nie wiemy? (jesli ktos ma...podzielcie sie z nami...:P)
Trochę outdated lista utworów z literatury jest tutaj http://www.filg.uj.edu.pl/ifa/doc/reading_list_lit1.pdf ale do października radzę Ci korzystać z wakacji, ze wszystkim da się zdążyć bez wcześniejszego przygotowania 8)
Cytuj
4. Kto prowadzi łacine i ile czasu trwa ten kurs?
Jest dwóch prowadzących; my mieliśmy z panią Wiesławą Hajdą. Kurs trwa 3 semestry, ale jeżeli ktoś jest pilnym łacinnikiem i czuje się na siłach, to można na początku roku przystąpić do egzaminu zwalniającego  :twisted:
Zapisane
Alma Haltof
« Odpowiedz #3 : Lipiec 28, 2008, 09:00:58 pm »

1. Co to sa te cale opcje? Skad i ile ich musimy wybrac na pierwszym roku?
2. Czy obowiazuje nas rejestracja na USOS (wieczorowe) czy jestesmy automatycznie przydzielani do jakichs grup?
3. Czy jest jakas lista lektur, podrecznikow, ktora krazy po necie a my nic na ten temat nie wiemy? (jesli ktos ma...podzielcie sie z nami...:P)
4. Kto prowadzi łacine i ile czasu trwa ten kurs?

1. Opcje beda podane razem z planem zajec, sa to zajecia poza kanonem, czyli obowiazkowymi zajeciami. Wyjatkiem sa opcje programowe, czyli zajecia, ktore trzeba zaliczyc do trzeciego roku, ale w dowolnym semestrze.
2. Od tego roku chyba juz trzeba bedzie sie zapisywac, ale nie jestem pewna. Wczesniej wszyscy bylismy alfabetycznie przydzielani do grup, a zapisy obowiazywaly tylko na opcje.
3. Materialy pomocne w praktycznej nauce jezyka sa tu: http://www.filg.uj.edu.pl/ifa/intrapnja.php , ale to i inne materialy beda podane na pierwszych zajeciach z danego zagadnienia.
4. Nie jestem pewna, jak ci pomoc z lacina, bo prowadza ja rozni wykladowcy i ciagnela sie przez 3 semestry, ale tak bylo na piecioletnich jednolitych studiach magisterskich.
Zapisane
real_ziplock
« Odpowiedz #2 : Lipiec 28, 2008, 01:27:54 pm »

Czesc, ja też jestem z pierwszego roku:)

1. Opcji trza wybrać tyle, żeby sie uzbierało minimalną liczbę punktów.
2. Nie mam pojęcia. A propos USOS-u czy jak aktywuję swój adres emailowy i zamiast imienia wstawię sobie coś "dowciapnego" - będą na mnie krzywo patrzeć?
3. Są wakacje.
4. łacina. omg.
Zapisane
ewik87
« Odpowiedz #1 : Lipiec 23, 2008, 03:49:15 pm »

Hej. Moze czas sie poznac pierwszaki? Przede wszystkim fajnie byloby gdyby starsze roczniki zaproponowaly nam jakies wskazowki typu: jak przetrwac pierwszy rok:D a tak powaznie powiedzcie mi prosze:

1. Co to sa te cale opcje? Skad i ile ich musimy wybrac na pierwszym roku?
2. Czy obowiazuje nas rejestracja na USOS (wieczorowe) czy jestesmy automatycznie przydzielani do jakichs grup?
3. Czy jest jakas lista lektur, podrecznikow, ktora krazy po necie a my nic na ten temat nie wiemy? (jesli ktos ma...podzielcie sie z nami...:P)
4. Kto prowadzi łacine i ile czasu trwa ten kurs?

Bede bardzo, bardzo wdzieczna za jakiekolwiek odpowiedzi. Z gory wielkie dzieki.

EWA
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: DLA PIERWSZAKOW DZIENNE/WIECZOROWE|| nowa studentka spragniona informacji:P| « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!