Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 09, 2024, 02:30:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Pytania maturzysty :) 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Pytania maturzysty :)  (Przeczytany 3744 razy)
natalia_00
« Odpowiedz #6 : Listopad 17, 2010, 03:29:28 pm »

dzieki wielkie:)
troche mi ulzylo bo slyszalam ze jest tylko zaawansowany poziom i ze ci poczatkujacy ludzie nie wyrabiaja z drugim jezykiem.
Zapisane
Karolina Kopczyńska
« Odpowiedz #5 : Listopad 16, 2010, 09:27:59 pm »

A po napisaniu odpowiedniego podania można też robić hiszpański 8)
Zapisane
Zofia Wachocka
« Odpowiedz #4 : Listopad 15, 2010, 09:04:37 pm »

Do wyboru jest niemiecki bądź francuski, a poziom wybiera się dowolny, warunkiem jest jedynie zdanie po trzecim roku egzaminu na poziomie B1 (na SUMie odpowiednio B2).
Zapisane
natalia_00
« Odpowiedz #3 : Listopad 14, 2010, 09:40:13 am »

witam!
jestem tegoroczna maturzystka. mam pytanie dotyczace drugiego jezyka na filologii angielskiej. To pewnie jest niemiecki. Jak to wyglada? uczycie sie go od podstaw czy juz na zaawansowanym poziomie?
pozdrawiam
Zapisane
Zofia Wachocka
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 08, 2010, 09:10:18 pm »

Co prawda nie kwalifikuję się jako fresher, ale chętnie wspomogę informacją ;).

Kwalifikacji nauczycielskich na licencjacie nie zdobędziesz. Jeśli chcesz zostać nauczycielem z uprawnieniami i dyplomem UJ, przyjdź tu na magisterkę - w programie studiów licencjackich nie ma metodyki nauczania i praktyk nauczycielskich, co automatycznie dyskwalifikuje nas ze specjalizacji nauczycielskiej. Nie wiem jak to rozwiążą na waszym roczniku, ale na chwilę obecną jeśli chcesz zostać tłumaczem z uprawnieniami do nauczania, zostaje tylko robienie dwuletniego kursu pedagogicznego w trakcie albo po zakończeniu studiów.

Z CAE powinnaś sobie nieźle poradzić, choć nie łudź się, że dzięki temu będzie Ci lekko - nie będzie, akurat z praktycznej znajomości języka na licencjacie jest porządna młócka i roboty dużo. Moim zdaniem dobrze :>.

Jeśli chodzi o opcje, to fret not - o ile się nie mylę, 15 opcji masz mieć "wychodzonych" na piątym roku za te pięć lat studiów.
Zapisane
kredka
« Odpowiedz #1 : Marzec 18, 2010, 11:45:54 pm »

Witam :)

Jestem maturzystką, która bardzo chciałaby studiować filologię angielską.
Bardzo zależy mi,żeby to był UJ, jednak mam kilka pytań.
Po pierwsze, czy moglibyście się ze mną podzielić wynikami z matur? Proszę o to szczególnie studentów I roku. Wiem, że
trzeba zdawać rozszerzone angielski i polski, ale po napisaniu matury chciałabym mieć jakiś pogląd, czy w ogóle opłaca mi się składać tutaj papiery ;)
mam też pytanie odnośnie toku studiów. Jeśli uda mi się dostać, to chciałabym iść w stronę translatoryki. Jednak bardzo praktyczne byłoby dla mnie zdobycie również kwalifikacji nauczycielskich. Czy to można ze sobą połączyć? Jeśli tak, to kiedy zdobywa się uprawnienia do uczenia (tzn. po którym roku)? I aby zostać tłumaczem to po zrobieniu tytułu mgr muszę jeszcze robić jakiś dodatkowy 2letni kurs?
Chciałabym się również zapytać o poziom nauczania języka angielskiego. W tym roku zdaję CAE, czy to wystarczy żeby sobie na początku poradzić?

Na koniec mam pytanie do starszych studentów, ale to już tak z czystej ciekawości ;) Czytałam o opcjach, które koniecznie trzeba wybrać i np. na V roku liczba tych opcji to 15. Czy to znaczy że do obowiązkowych godzin dochodzi np. 15 dodatkowych czy na czym to polega?

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Pytania maturzysty :) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!