Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 08, 2024, 05:39:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Studia w IFA 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Studia w IFA  (Przeczytany 70651 razy)
Michał Choiński
« Odpowiedz #13 : Maj 18, 2006, 05:25:23 pm »

a jak tak, to masz rację 8)
Ja pamiętam jakim szokiem dla mnie był pierwszy wykład - od razu na głęboką wodę: gramatyka opisowa  :D
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #12 : Maj 18, 2006, 04:20:57 pm »

wiesz, chodzilo mi raczej o pierwszy rok i poczatek studiow. tlumaczen sie wtedy nie robi, a kolokacje przydaja sie ale angielskie na egzaminie z pnja. wiele osob pyta sie i dziwi ze na ifa [prawie] wszystko jest po angielsku. nie bylo to dla ciebie malym szokiem? ja po pierwszym roku z tego co pamietam mocno sie odzwyczailem od polskiego szczegolnie w formie pisanej. no i jeszcze ksiazki.
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #11 : Maj 18, 2006, 02:57:44 pm »

polski nie jest wcale potrzebny (no chyba ze na łacinie:)
Oj, tu bym Marku się nie zgodził bo znajmość literatury polskiej bardzo pomaga - nie mówiąc o tłumaczeniach, gdzie bez znajomości polskich kolokacji nie dasz sobie rady 8) Ja bym powiedział, że ważna jest dobra znajomość j.polskiego i angielskiego, oraz... takie coś we krwi, że Ci znajomość tych języków nie wystarczy i chcesz dowiedzieć się więcej, i więcej, i więcej :D
Swoją drogą... pamiętam zgrupowanie desperatów przed egzaminem wstępnym, z których cześć nerwowo przeglądała gramatykę Siudy i tabele czasowników nieregularnych he he
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #10 : Maj 18, 2006, 01:26:46 pm »

no mam nadzieje ze aga jeszcze zajrzy na to forum bo kika calkiem ciekawych wypowiedzi sie trafilo. a co do oceniania i porownywania: to wszystko jest strasznie subiektywne i jak juz ktos sie uprze i bedzie twierdzil ze uj jest slaby a ifa nic soba nie reprezentuje to raczej nie da sie takiego osobnika przekonać. albo polubisz studia albo z nich wylecisz i tyle. mysle ze sporo ludzi sie ze mna zgodzi jesli powiem ze wysoki poziom angielskiego na poczatku studiow nie jest tak bardzo wazny jak sie moze wydawac. tutaj angielski po prostu trzeba znac i uzywac go jak wlasnego jezyka do czytania, pisania, uczenia sie, komunikacji. polski nie jest wcale potrzebny (no chyba ze na łacinie:)
Zapisane
Justyna Aptowicz
« Odpowiedz #9 : Maj 18, 2006, 06:31:04 am »

Cytat: aga
Podobno - proszę się tu nie obrażać, powtarzam, co mi mówią - że najlepsza jest anglistyka w Poznaniu, natomiast krakowska przedstawia sobą niezbyt wysoki poziom
hmm, tak sie sklada, ze dostalam sie i do poznania i do krakowa. wybralam krakow i to najlepsze co moglo mi sie przytrafic :D

- kameralny rok (75 glodnych wiedzy na poczatku studiow, w tej chwili 46 - a propos poziomu nauczania... :wink:) zamiast 150-osobowego spedu w stolicy wielkopolski
- przyjazna atmosfera to nie mydlenie oczu IFA-entuzjastow, zapraszam do odwiedzenia chociazby sekretariatu czy biblioteki
- uwaga... fanfary... nie ma wyscigu szczurow! ifa to chyba ostatnia instytucja szkolnictwa wyzszego w polsce ktora sie takowa "nietknieta" ostala
- preznie dzialajace forum :wink:
- no i oczywiscie krakow - najlepsze miejsce pod sloncem oraz zycie towarzyskie across-ifowe 8)


ehh wzruszylam sie :D


aha
przypomnialo mi sie
nie wiem jak sytuacja przedstawiala sie rok temu ale jak ja zdawalam to bylo prawie 22 osoby na miejsce :roll: z tego co wiem to w poznaniu ta liczba byla skromniejsza
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2006, 06:33:36 am wysłanych przez Justyna Aptowicz » Zapisane
Marek Juszczęć
« Odpowiedz #8 : Maj 18, 2006, 12:18:32 am »

jaki jest poziom nauczania angielskiego na UJ.

Nie jestem pewien, czy mozna tu mowic o nauczaniu angielskiego.. Sa oczywiscie zajecia szlifujace i polerujace kryjace sie pod kryptonimem PNJA (Praktyczna Nauka Jezyka Angielskiego), ale do IFA idzie sie juz raczej ten angielski znajac i to na calkiem niezlym poziomie - liczyc mozna za to na szlify fonetyczno-fonologiczne, gramatyczne (wszelkiej opisowo-kontrastywno-historycznej i innej masci), umiejetnosci pisania, rozumienia tekstu pisanego i inne. A poza tym filologia jak polska, tylko po angielsku i skupiajaca sie na innym kregu kulturowym - masa literatury tak angielskiej i satelitarnej, jak i amerykanskiej. Poza tym lacina, historia, filozofia, psychologia - zreszta nie bede wymienial nazw wszystkich przedmiotow - jesli Cie interesuja, to mozesz sprawdzic czego obecnie uczy sie kazdy rok tutaj.
4ty i 5ty rok to specjalizacje - w wiekszosci ciekawe i spelniajace oczekiwania, ale z ograniczona iloscia miejsc, wiec trzeba o nie troche porywalizowac (apropos wad) - chociaz z wprowadzeniem dwustopniowego trybu studiow na IFA za jakis czas ma sie to jakos zmienic podobno..

Cytuj
Czy możecie powiedzieć coś więcej o "zadach i waletach" waszego kierunku? Dotychczas dochodziły do mnie sprzeczne opinie na ten temat. Podobno - proszę się tu nie obrażać, powtarzam, co mi mówią - że najlepsza jest anglistyka w Poznaniu, natomiast krakowska przedstawia sobą niezbyt wysoki poziom.

Tak jak mowisz - opinie sa rozne.. Nie mam pojecia jak jest na anglistyce w Poznaniu, ale ja slyszalem wybierajac sie tu na studia, ze najlepsza jest wlasnie fil.ang. na UJ. Kolejna opinia do kolekcji: konczac piaty rok jestem bardziej niz pewien slusznosci wyboru i nie wyobrazam sobie siebie nigdzie indziej (+ szkoda, ze to sie juz konczy..) - ze studiow i ich jakosci jestem bardzo zadowolony, a oprocz tego trzeba dodac studiowanie w Krakowie - tego nie da sie przecenic  :wink:
Bardzo polecam!  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2006, 12:22:12 am wysłanych przez Marek Juszczęć » Zapisane
Ula Jachimczak
« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2006, 11:44:48 pm »

 :lol: :lol: :lol:
"za tę dłoń podniesioną nad polską..." :wink:
ech, cudownie patrzeć jak baboony zapominają krzywdy, jakie im czwarte piętro nasze szacowne wyrządziło, w obliczu zagrożenia z zewnątrz zwierając szyki i dzielnie stając w jego obronie 8) wzruszające, zaiste :)

aga, a czego konkretnie spodziewasz się po anglistyce? co rozumiesz przez "wysoki poziom"? co najbardziej cię interesuje, czego poszukujesz? łatwiej by było powiedzieć czy kraków będzie w stanie sprostać twoim wymaganiom  :)

osobiście bardzo sobie chwalę te studia, mimo wszelkich ich niezaprzeczalnych braków :D
przede wszystkim atmosfera jest tu sympatyczna, życzliwa, nie ma zamordyzmu, wykładowcy dłoń pomocną do studenta w potrzebie wyciągają, leżącego zaś nie kopią 8)
powoli rusza koło naukowe, dotąd z lekka nienaoliwione :wink: od paru lat aktywnie działa sekcja teatralna.
 
zajęcia, jak zajęcia. jak wszędzie, jedne świetne, na inne lepiej spuścić zasłonę milczenia - miejsce to jakich wiele na ziemi. pan nosal trafnie to ujął. może trafisz w toku swojej edukacji na admina tego forum. to może być dla ciebie - jak dla wielu tutaj - prawdziwe life-altering experience :D
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2006, 06:12:49 pm wysłanych przez Ula Jachimczak » Zapisane
katarzyna polowiec
« Odpowiedz #6 : Maj 17, 2006, 11:16:08 pm »

Krakowska anglistyka za to jest najstarsza (podobno) i najbardziej (podobno) prestizowa. Tak kiedys slyszalam. Poza tym uwazam za powazna obelge stwierdzenie, ze przedstawia soba niezbyt wysoki poziom. Zapraszam na kurs gramatyki opisowej tudziez tlumaczenia - w celu werysfikacji pogladow, rzecz jasna.
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #5 : Maj 17, 2006, 11:03:29 pm »

Moim zdaniem nie ma sensu ocenianie czy to UJ czy UAM czy może UMCS jest lepszy, bo tu, tam i jeszcze tam są świetni, doświadczeni fachowcy i jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć, to się nauczy. Nie ma co oczekiwać, że dostanie się wszystko na tacy.

A za czym bym optował? Za Krakowem, oczywiście! Drugiego takiego miasta nie ma w Polszy, może Wrocław mógłby jeszcze powalczyć...Tak więc zapraszamy, Chłopcy z Huty czekają na Twoją komórkę :twisted:
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #4 : Maj 17, 2006, 10:56:31 pm »

to samo mozna powioedziec o literaturze amerykanskiej, metodyce, lingwistyce i tlumaczeniu:
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #3 : Maj 17, 2006, 10:36:45 pm »

Zdecydowanie polecam składać papiery na UJ.
Zajęcia prowadzone są tutaj na bardzo, bardzo wysokim poziomie! Tego posta piszę z uniwersytetu w Kolonii (jestem na wymianie), więc mam szerszą perspektywę 8)
Do zalet IFA UJ należy też niepowtarzalna atmosfera studiowania :D
Napisz jeszcze co Cię interesuje! Literatura angielska? Jeśli tak to UJ będzie szczególnie dobrym wyborem!
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #2 : Maj 17, 2006, 09:54:11 pm »

hmm a to ciekawe. niezbyt wysoki poziom? hmmm no nie wiem... raczej sie nie zgadzam:) wszytkie przedmioty sa na prawde mocne, nic nie jest zaniedbane. nie ufaj wszystkim opiniom, szczegolnie tym sprzecznym
Zapisane
aga
« Odpowiedz #1 : Maj 17, 2006, 08:31:53 pm »

Hmmmmmm... No, właśnie, studia w IFA. BArdzo poważnie się nad nimi zastanawiam i jako cel stawiam sobie Kraków, ale zanim złożę papiery, chciałabym zapytać krakowskich studentów, jaki jest poziom nauczania angielskiego na UJ. Niestety nie będę się mogła zjawić na Festiwalu Nauki i zasięgnąć porad osobiście, stąd ten przydługi wątek właśnie tutaj, na forum.
A więc drodzy studencki IFA UJ!
Czy możecie powiedzieć coś więcej o "zadach i waletach" waszego kierunku? Dotychczas dochodziły do mnie sprzeczne opinie na ten temat. Podobno - proszę się tu nie obrażać, powtarzam, co mi mówią - że najlepsza jest anglistyka w Poznaniu, natomiast krakowska przedstawia sobą niezbyt wysoki poziom. Bardzo chciałabym tę informację zweryfikować: co jest na Uj rzeczywiście zaniedbane, a jakie przedmioty naprawdę mocne? Na co stawia Kraków?

Thanks from the mountain.  :wink:
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Studia w IFA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!