Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 08, 2024, 08:23:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Studia w IFA 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Studia w IFA  (Przeczytany 70653 razy)
scholastyka
« Odpowiedz #238 : Luty 09, 2007, 07:17:47 pm »

wielkie dzięki za odpowiedź,2 czy 3 semestry to nie jest dużo,uspokoiłam się :)
Zapisane
Darek Hanusiak
« Odpowiedz #237 : Luty 06, 2007, 11:34:16 pm »

Są wykłady z historii Wlk. Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Każdy kończy się egzaminem. Ale nie warto się zrażać, to są jedne z prostszych egzaminów.
Dokładnie tak jest. Nie ma się czym przejmować, nawet jeśli ktoś ogólnie nie przepada za historią.
Zapisane
Aleksandra Żyła
« Odpowiedz #236 : Luty 06, 2007, 09:29:30 pm »

historia Anglii 2 semestry, historia USA jeden... czy to dużo? sama nie wiem. chyba zależy od wykładowcy... i szczerze zazdroszcze obecnemu pierwszemu rokowi historii UK :)
Zapisane
kuba cholewka
« Odpowiedz #235 : Luty 06, 2007, 09:28:25 pm »

Są wykłady z historii Wlk. Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Każdy kończy się egzaminem. Ale nie warto się zrażać, to są jedne z prostszych egzaminów.
Zapisane
scholastyka
« Odpowiedz #234 : Luty 06, 2007, 09:14:33 pm »

witam wszystkich. chciałam zapytać studentów o historię (Wielkiej Brytanii,Stanów Zjed. czy w ogóle krajów anglojęzycznych?),jest to dla mnie jedyny problem jeżeli chodzi o fil.ang,czy macie dużo zajęc z tego przedmiotu, może jest on tylko na zaliczenie? w liceum zostałam skutecznie zniechęcona do historii,stąd moje wątpliwości(...)
Zapisane
Karolina Jamrozy
« Odpowiedz #233 : Styczeń 18, 2007, 07:52:39 am »

Ulala;) Lista ksiazek sie stale powieksza;) Ale lepiej wiedziec wiecej niz zostac zaskoczonym na egzaminie, na dodatek nie mile;) Juz czesc ksiazek zakupilam, nie maly to wydatek, ale z pewnoscia warty swojej ceny. Dziekuje wszytskim za pomoc i udzielone rady:) A teraz czas na mnie.. ;/ Tylko ja i setki stron do opanowania :D Cheers!
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #232 : Styczeń 17, 2007, 05:26:13 pm »

Jeśli chodzi o przygotowanie do "kulturówki" ja dawno, dawno temu korzystałem z Longman Dictionary of Language and Culture - po prostu przeglądałem i czytałem słownik i... w ten sposób wiedziałem jak wyjaśnić dwa pojęcia, o które pytano mnie na egazminie.
Jeśli chodzi o przygotowanie do częci literary comprehension polecam lekturę tekstów z "żółtego" Alexandra - może Ci się to bardzo przydać.
Do powtórki gramatyki możesz użyć podręcznika Practical Grammar of English autorstwa wykładowców naszego instytutu: dr Willim i prof Mańczak-Wolfeld (ze szczególnym uwzględnieniem zawartych w książce ćwiczeń na tłumaczenia).

POWODZENIA!!! :D
Zapisane
Karolina Jamrozy
« Odpowiedz #231 : Styczeń 16, 2007, 09:04:07 pm »

Dziekuje ze tak mnie zacheciacie;) I z pewnoscia sprobuje swoich szans, do stracenia nic nie mam, za to zyskac moge wszytsko;) Kocham tego czego sie ucze. Mam cicha nadzieje ze w tym lezy klucz do sukcesu :) Chociaz bedac studentka obawiam sie ze ta milosc szybko by mi przeszla :P Tak czy owak, zabieram sie do pracy;)
Zapisane
Kasia Antoniak
« Odpowiedz #230 : Styczeń 16, 2007, 02:43:33 pm »

aha! i nie poddawaj się za żadne skarby, ja ( i nie tylko ) zdawałam 2 razy :) więc jak się zaprzesz to nie ma bata :P
a co do przygotowania do egzaminu to faktycznie polecam przejrzeć testy z poprzednich lat.
I jeszcze mogę polecić już z pomocy naukowych książkę Pawła Schefflera "Gramatyka języka angielskiego w zdaniach do tłumaczenia". Sama się z niej przygotowywałam ,a pamiętam, że część gramatyczna egzaminu to były właśnie zdania do przetłumaczenia :)
Powodzenia!
Zapisane
Karolina Jamrozy
« Odpowiedz #229 : Styczeń 16, 2007, 01:56:22 pm »

Dziekuje slicznie, zamierzam tak zrobic:)
Zapisane
Krzysztof Nosal
« Odpowiedz #228 : Styczeń 16, 2007, 01:01:28 pm »

Czy taki diabel straszny jak go maluja?

Nie. W bibliotece IFA na 4. piętrze Paderevianum można zakupić testy z ubiegłych lat, polecam dla rozeznania.

Powodzenia!
Zapisane
Karolina Jamrozy
« Odpowiedz #227 : Styczeń 16, 2007, 11:13:55 am »

Nie, nie odstraszylas mnie ai troche;) Powalcze jak bedzie trzeba. I ciesze sie ze zdementowalas te plotki o korupcji, bo szczezre mowiac juz sama nie wiedzialam jak na to spojrzec. Teraz tylko czekam az ktos sie wypowie na temat egzmainu;) Czy taki diabel straszny jak go maluja?
Zapisane
Oliwia Radomska
« Odpowiedz #226 : Styczeń 16, 2007, 08:13:11 am »

Witam :) Co do trudnosci egzaminu to pozwole aby inni sie wypowiadali ;) Co do korupcji itp to nigdy o tym nie slyszam (przynajmniej na IFA ;) ). Jestesmy zbyt malym wydzialem mi sie wydaje i zwiazku z tym to jakby ktos sie dostal przez znajomosci a tak naprawde sie nie znal na rzeczy to by to odrazu wyszlo na jaw. Szanse na te studia masz bo trzeba liczyc ze przynajmniej polowa tych wszsytkich chetnych to znaja angielski na poziomie podstawowki i zadawaja bo Tata im kazal itp. wiec nie stanowia zadnej konkurencji. Na egzaminie jest czesc o kulturze wiec tam mozesz sie wykazac :) (osobiscie moja ulubiona czesc egzaminu 8)).
Nie chce tu Cie zniechecac do studiow w IFA (bo IFA rulez  :D ) ale co do kultury brytyjskiej i juz na pewno amerykanskiej (bo wlasnie tym sama sie zajmuje) to nie oczekuj wiele opcji lub zajec oprocz jakis bardzo podstawowych typu historia ogolna danego panstwa. Jakos to tak wyszlo:( Ale i tak jest wiele studentow chetnych na specializacje kulturoznawcza i prowadza ja znakomici profesorowi i da sie tym zajac tylko ze wymaga to troche wiecej wysilku i walki. Mam nadzieje ze Cie nie odstraszylam i zycze powiedzienie! :)
Zapisane
Karolina Jamrozy
« Odpowiedz #225 : Styczeń 16, 2007, 07:53:28 am »

Witam;) Chcialabym sie poradzic juz bardziej doswiadczonych studentow UJ'otu o rade;) Mianowicie jestem z tych co pisali stara mature, czyli czeka mnie jeden ze slawetnych egzaminow wstepnych na UJ  :? Interesuje mnie anglistyka, aczkolwiek i przeraza. Nie mam co prawda certyfikatu, ale oceniam swoje umiejetnosci na CAE, moze troszke wiecej. Od zawsze mnie interesowaly i kultura amerykanska i angielska. Ale czy mam jakies szanse na tyyylu chetnych? Jak wyglada ten egzamin, i  czy jest prawda ze na 50 miejsc, 25 jest przeznaczone na stara mature? Chcialabym tez zeby ktos w koncu zaprzeczyl owym 'protekcjom' i korupcji na egzaminach, bo jezeli rzeczywiscie tak jest to chyba startowac nie bede. Mam nadzieje ze mi doradzicie i zdementujecie te plotki. Z gory dziekuje. Karolajnn. :)
Zapisane
Barbara Bogunia
« Odpowiedz #224 : Październik 04, 2006, 09:12:15 pm »

http://www.filg.uj.edu.pl/ifa/kursyopc.php to chyba wszystko czego można sie dowiedzieć o opcja via Net
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2006, 09:14:32 pm wysłanych przez Barbara Bogunia » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Studia w IFA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!