Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 19, 2024, 08:11:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Studia w IFA 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Studia w IFA  (Przeczytany 70678 razy)
Michał Choiński
« Odpowiedz #208 : Sierpień 23, 2006, 12:00:25 pm »

Bardzo mozliwe, ze jestem nienajlepiej poinformowana:) Po prostu bazuje na moich poprzednich doswiadczeniach ze studiowaniem, a tam skoro w planie pierwszego roku bylo napisane, ze do jego zaliczenia potrzebne jest 60 punktow, to te 60 punktow trzeba bylo uzbierac i nie bylo zmiluj.
Wydaje mi się, że regularny plan studiów zapewnia 30 punktór ECTS w każdym semestrze, a "obligatoryjne opcje" to nadwyżka, którą teoretycznie możesz sobie umieścić wedle swojej woli w dowolnym punkcie pierwszych trzech lat studiów. Piszę teoretycznie, bo, tak jak napisał Kuba, na I roku nie masz co próbować dostać się na Syntax/Semantykę, a i na Victorian Novel jest za wcześnie. Proponuję Ci wpisać się na British/American Life w I semestrze, Reading Shakespeare w II semestrze a skupić się przede wszystkim na regularnych kursach i egzaminach.
Dodatkowo, musisz pamiętać, że możesz jako opcje brać różnorakie kursy poza IFA UJ np. na polonistyce, na filozofii czy na religioznawstwie. Wydaje mi się, że do III roku nie powinnaś mnieć ukończonych więcej niż 3 lub 5 opcji spoza instytutu (teoretycznie, ale niech ktoś to jeszcze zweryfikuje, bo mogę pleść bzdury). Musisz tylko iść do danego prowadzącego zajęcia, poinformować, iż jesteś z IFA i chcesz ukończyć jego/jej kurs jako opcję i po wszystkim, ale to radzę dopiero od II roku...
Pamiętaj też, że jeśli oprócz filologii angielskiej masz dodatkowy kierunek studiów zmniejsza się liczba opcji, z których musisz się rozliczyć w IFA UJ!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2006, 12:03:21 pm wysłanych przez Michał Choiński » Zapisane
Kasia Szeremeta
« Odpowiedz #207 : Sierpień 23, 2006, 10:24:55 am »

Bardzo mozliwe, ze jestem nienajlepiej poinformowana:) Po prostu bazuje na moich poprzednich doswiadczeniach ze studiowaniem, a tam skoro w planie pierwszego roku bylo napisane, ze do jego zaliczenia potrzebne jest 60 punktow, to te 60 punktow trzeba bylo uzbierac i nie bylo zmiluj.
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #206 : Sierpień 22, 2006, 09:45:27 pm »

Sek w tym, ze na pierwszym roku musze zaliczyc dwie opcje, zeby miec ow rok zaliczony, wiec nie moge sobie poczekac z ich rozpoczeciem do 3 semestru. A pytam na co moge chodzic juz teraz bo chcialabym juz sobie jakos te studia zaplanowac.
moze sie przepisy zmienily, a moze jestes nienajlepiej poinformowana 8)
Zapisane
Judyta_Rodacka
« Odpowiedz #205 : Sierpień 22, 2006, 09:39:33 pm »

O ile mi wiadomo nie musisz  :) ludzie ode mnie z grupy nie chodzili na żadną, a rok będą mieć zaliczony ( trzyyymamy kciuki za literaturę wrześniową mocno ;)) Punkty z opcji musisz zebrać bodajże do końca 3 roku, tzn z tych "niespecjalizacyjnych" (proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Na pewno nie musisz robić czegośtam już na pierwszym roku obowiązkowo. Jeśli jednak będziesz coś bardzo chciała ;) zrobić w pierwszym semestrze, to chyba jedynie British albo American Life (poezja hyhy) <--- sama musze to w końcu zrobić, bo na British life dostawałyśmy z koleżanką głupawy nie wiedzieć czemu i zrezygnowałyśmy po 3 tygodnaich. Potem dopiero dowiedziałam się, ze to opcja obowiązkowa (wymiennie z American) :]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 09:46:08 pm wysłanych przez Judyta_Rodacka » Zapisane
Kasia Szeremeta
« Odpowiedz #204 : Sierpień 22, 2006, 09:25:36 pm »

Sek w tym, ze na pierwszym roku musze zaliczyc dwie opcje, zeby miec ow rok zaliczony, wiec nie moge sobie poczekac z ich rozpoczeciem do 3 semestru. A pytam na co moge chodzic juz teraz bo chcialabym juz sobie jakos te studia zaplanowac.
Zapisane
kuba cholewka
« Odpowiedz #203 : Sierpień 22, 2006, 09:13:41 pm »

Łatwiej bedzie powiedzieć czego nie można wziąć:
Semantyka lub Składnia, tylko dla 3 roku
Opcje z Szekspira lepiej brać od drugiego semestru studiów,
Victorian Novel i pochodne, głównie dla 2 i 3 roku.
No i jak jest napisane opcja specjalizacyjna, to oznacza 4 i 5 rok.
Poza tym, chyba na wszystko można chodzić, wystarczy zmieścić się w sali.
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #202 : Sierpień 22, 2006, 09:11:53 pm »

nie przemeczaj sie tak, zostaw rozpoczecie opcji na drugi albo trzeci semestr. nigdzie nie uciekną
Zapisane
Kasia Szeremeta
« Odpowiedz #201 : Sierpień 22, 2006, 09:09:09 pm »

Mam pytanie odnosnie opcji:) Jakie opcje moge wziac na pierwszym roku i do kiedy musze sie zdecydowac co wybieram?
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #200 : Sierpień 22, 2006, 07:04:33 pm »

Ulciu, ok, postaram się podreperować wizję i operować więcej na skali szarości :D
Swoją drogą, pisał ktoś już pracę magisterską z da Vinci Code?
Niewykluczone, że to niedługo nastąpi, zważywszy że to jedna z lektur obowiązowych na tegorocznym seminarium prof. Mazura

z kodem to chodzi o to ze 'wszyscy' to znają i wstyd żeby filolog specjalizujący sie w literaturze amerykanskiej nie znał.
Zapisane
Ula Jachimczak
« Odpowiedz #199 : Sierpień 22, 2006, 06:50:30 pm »

Ulciu, ok, postaram się podreperować wizję i operować więcej na skali szarości :D
Swoją drogą, pisał ktoś już pracę magisterską z da Vinci Code?
Niewykluczone, że to niedługo nastąpi, zważywszy że to jedna z lektur obowiązowych na tegorocznym seminarium prof. Mazura
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #198 : Sierpień 22, 2006, 06:32:48 pm »

Ulciu, ok, postaram się podreperować wizję i operować więcej na skali szarości :D
Swoją drogą, pisał ktoś już pracę magisterską z da Vinci Code?
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #197 : Sierpień 22, 2006, 05:27:30 pm »

Inna sprawa, że w IFA, jak wiadomo, wszystko zatrzymuje się na roku 1950, bo potem już chyba nie ma niczego ciekawego.  :wink:

ekhm chcialem niesmialo zauwazyc ze uczeszczalem przez ostatnie 2 lata na seminarium magisterskie z literatury amerykańskiej które to miało w nazwie 'post-war American fiction' i nie chodziło o pierwsza wojne 8) wiec jesli ktos chce zajmowac sie 'nowinkami' wystarczy wybrac odpowiednie seminarium. oczywiscie nie twierdze ze te nowinki maja mniej niz 25 lat, ale rozsadnie myślac w naszym kochanym kraju po prostu nie da sie zdobyc najnowszych powieści + krytycyzm. pamietam ile było problemów z Pale Fire Nabokova, a powieśc ta juz swoje lata ma. jednak bez jako takiej znajomosci ostatnich 50 lat w literaturze nie da sie dyskutowac o tym co powstaje i dzieje sie teraz (o czym osobiscie najprawdopodobnie nie mam zielonego pojecia;) wiec nie narzekajmy, wybór jest (lub był) :(
Zapisane
Ula Jachimczak
« Odpowiedz #196 : Sierpień 22, 2006, 05:26:22 pm »

Tak więc z pytaniem: dlaczego klasycy? powraca ramię w ramię odwieczne pytanie: jaka filologia? :wink:
I czy filologia w ogóle?  :roll:
nie chciałam tego stawiać tak zerojedynkowo :wink:
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #195 : Sierpień 22, 2006, 05:18:56 pm »

Tak więc z pytaniem: dlaczego klasycy? powraca ramię w ramię odwieczne pytanie: jaka filologia? :wink:
I czy filologia w ogóle?  :roll:
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #194 : Sierpień 22, 2006, 05:15:18 pm »

Asiu,
zgadzam się z Tobą całkowicie; kiedy pisałem, że dobrze, że nie ma u nas zakładu Queer Studies czy Gender Studies nie chodziło mi bynajmniej o to aby istnienie podobnych approaches negować. Bynajmniej. Choćby z tego względu, że aby z czymś polemizować należy coś na temat danego zjawiska wiedzieć. Jeśli dobrze pamiętam na zajęciach z teorii literatury u dr Heydel tematem jednego ze spotkań był feminist criticism i pochodne. Cieszę się tylko, że nasz uniwersytet nie aspiruje do zdobywcy wątpliwie zaszczytnego miana pioniera gender studies w Polsce  :D Gdzie wszystko analizuje się poprzez prace wspomnianej wcześniej Judith Butler. I just advocate being reasonable and steering clear of extremism, both in negation and appreciation.
Niestety, większość (z mojego doświadczenia i rozmów z innymi studentami) wykładowców, którzy uczą queer studies traktuje to podejście jako jedyną słuszną drogę, a poststrukturalizm jako podstawę teoretyczną wobec której wszystkie inne podejścia teoretyczne tracą rację bytu (a jak przeszkadzają, zawsze mogą zostać zdekonstruowane 8)).
Nie do końca zgodzę się też z twierdzeniem, że kursy nie wychodzą poza 1950s :D przykład? Tłumacznie poezji. Na tym kursie nie można oddać term paper, który traktowałby o poecie/poetce sprzed 1990s. Nie wszystko jest więc tak strasznie skostniałe.

Ulciu - uwielbiam!  :mrgreen: Szekspir dobry na wszystko i jak wiadomo łagodzi obyczaje 8)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: Studia w IFA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!