Forum IFA UJ
Witamy na Forum IFA. . Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 08, 2024, 11:23:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
W związku z wyczerpaniem się pierwotnej formuły FORUM, rejestracja dla nowych użytkowników została
wyłączona


21502 wiadomości w 838 wątków wysłanych przez 1 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Admin
* Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: stypendia zagraniczne 0 użytkowników i 1 przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: stypendia zagraniczne  (Przeczytany 5746 razy)
Łukasz Moskała
« Odpowiedz #15 : Lipiec 27, 2006, 10:48:08 am »

Dalsza część Waszej rozmowy przeniesiona tutaj: http://www.filg.uj.edu.pl/ifa/smf/index.php?topic=1013.0
Zapisane
Joanna Kosiba
« Odpowiedz #14 : Lipiec 24, 2006, 11:34:22 pm »

 W tym roku na Niemcy przypada 1500 euro.
Zapisane
gosikk
« Odpowiedz #13 : Lipiec 14, 2006, 06:41:50 pm »

Dzieki bardzo za info!
Brzmi nieźle :D
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #12 : Lipiec 13, 2006, 11:17:29 am »

Pieniądze z funduszu Sokratesa mają w założeniu wyrównać w kosztach utrzymania pomiędzy Polską a krajem do którego jedziemy - oczywiście, że nie wstarczają na wszystkie opłaty. Z reguły pieniędzy jest dokładnie tyle, żeby zapłacić za mieszkanie/akademik na cały pobyt, kasę na jedzienie, książki etc. trzeba sobie samemu zorganizować, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że w okresie wyjazdu nie płaci się za czynsz w Krakowie sytuacja nie wygląda tak tragicznie. Poza tym jadąc na stypendium zawsze można pouczyć angielskiego, co z reguły się opłaca  8) i pomaga podreperować budżet.
W Niemczech trzeba przygotować się na miesięczne wydatki w wysokości 450 euro - z mieszkaniem... z czego 200 euro otrzymujemy z funduszu Sokratesa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2006, 02:49:15 pm wysłanych przez Michał Choiński » Zapisane
Olga Matys
« Odpowiedz #11 : Lipiec 13, 2006, 10:31:05 am »

W Szwecji ok 200 z tych 350 euro pójdzie mi na akademik. Dokładnych cen nie znam bo nikt nie raczył mi przysłać potwierdzenia rezerwacji pokoju,a informator jest sprzed paru lat. Ciekawe na jak długo reszta straczy mi na żarcie. W informatorze podano, że przeciętny student potrzebuje ok 700 euro na przyzwoite utrzymanie, ale to przeciętny student Szwedzki jak mniemam. Przeciętny student Polski jest zdolny tak zakombinować, że opłaci sobie wszystko mając o połowe kasy za mało i jeszcze mu na piwo zostanie.
Zapisane
Daria Izdebska
« Odpowiedz #10 : Lipiec 13, 2006, 09:31:48 am »

Zależy, czy nie wystarcza przez 'dodatkowe wydatki' 8) bo na ten przykład kraje skandynawskie, mimo że są w tej "najwyższej" stypendiowo grupie (czyli 350 euro na miesiąc) to jednak są bardzo drogie jeśli chodzi o koszty utrzymania, a przede wszystkim akademik. Z reguły prawie całe stypendium idzie na sam "czynsz". :wink: Ale jak dokładnie to wygląda, to się jeszcze dowiem :P
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #9 : Lipiec 13, 2006, 09:18:45 am »

z tego co slyszalem to nie wszystkim takie sumy wystarczaja 8) no ale to raczej przez 'dodatkowe wydatki' :mrgreen:
Zapisane
Michał Choiński
« Odpowiedz #8 : Lipiec 13, 2006, 08:40:43 am »

jak sie naprawde chce to sie pojedzie predzej czy pozniej, trzeba miec tylko srednia w miarę ładną i pieniadze na zycie tam.
Stypednia na te mniej prestiżowe uniwersytety przyznawane są wszystkim, nawet tym ze słabszymi ocenami, a Sokrates/Erasmus zwraca róźnicę w kosztach utrzymania: w przypadku Niemiec na przykład przyznaje się 1200 euro na cały pobyt  :D
Zapisane
Marek Ciepłowski
« Odpowiedz #7 : Lipiec 12, 2006, 10:38:07 pm »

jak sie naprawde chce to sie pojedzie predzej czy pozniej, trzeba miec tylko srednia w miarę ładną i pieniadze na zycie tam.
Zapisane
Daria Izdebska
« Odpowiedz #6 : Lipiec 12, 2006, 09:44:28 pm »

czy ja wiem? u nas jest na roku 50kilka osób, razem ze spadkowymi :wink: (pozdrawiam współ-erasmusowców, też mnie to zaraz czeka :))
Zapisane
Joanna Kosiba
« Odpowiedz #5 : Lipiec 12, 2006, 06:50:27 pm »

No KUba, srednio jest ok. 70 os bo zawsze sie znajda jacys studenci spadkowi:) POza tym wiem, ze na waszym roku bylo wiecej chetnych anizeli 8) miejsc! U nas - wstyd - bylo 26 chetnych na te 52 miejsca!!!
Zapisane
Joanna Kosiba
« Odpowiedz #4 : Lipiec 12, 2006, 06:48:29 pm »

W ramach wymiany Sokrates Erazmus mozna jechac:

AUSTRA: Salzburg Universitat - 2 miejsca
DANIA: Syddansk Uni. - 1 lub 2
FRANCJA: Avignon - 2
              Dijon - 2
              Lyon - 2
HISZPANIA: Barcelona - 1
                 Salamanca - 2
NIEMCY: Bamberg - 2
             Bochum - 2
             Drezno - 2 (Technische Uni)
             Dortmund - 2
             Kolonia - 2
             Mainz - 2
             Monachium - 2
             Landau - 2
PORTUGALIA: Braga - 2
SŁOWACJA: Koszyce - 2
SZWECJA: Uni. Dalarna - Falun - 4
ANGLIA: Roehampton-London - 1
            Norwich - 1
WŁOCHY: Bolonia - 1 lub 2
              Padwa -  1 lub 2
WĘGRY: Szeged - 2
TURCJA: Ankara - 2 lub 4
Zapisane
kuba cholewka
« Odpowiedz #3 : Lipiec 12, 2006, 06:43:30 pm »

Dodajmy, że średnio na roku jest 60 osób.
Zapisane
Joanna Kosiba
« Odpowiedz #2 : Lipiec 12, 2006, 06:39:17 pm »

O! To ja jestem jednym z ekspertow w tej dziedzinie (choc wyjezdzam dopiero w pazdzierniku:) Te informacje o wspolpracy miedzynarodowej na stronie to jakies nieaktualne totalnie!

Mamy 2 miejsca w University of Northern Iowa   i tam ubiegac sie mozna bedac na II, III i IV roku.

Poza tym mamy (byly w tym roku ) 52 miejsca z Erazmusa! O Erazmusa mozesz ubiegac sie bedac na III roku studiow i wtedy jedziesz na 1 lub 2 semestry na IV roku, lub ubiegac sie na IV i wyjechac bedac na V roku.

Zapisane
gosikk
« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2006, 05:00:50 pm »

Chcialam zapytać aktualnych studentów jak wygląda sprawa stypendiów zagranicznych na IFA UJ. Mam namyśli ile osób z roku ma szanse na takie stypendium i do jakich krajów można wyjechac? Mam jeszce kilka tygodni na wybranie uczelni i nie ukrywam że kwestia stypendiów za granicą jest dla mnie ważna.
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź!
gosikk
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum IFA UJ  |  Kandydaci i Zainteresowani  |  Access Road  |  Wątek: stypendia zagraniczne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!