Warsztaty naukowe w Grecji

W dniach 24-29 kwietnia w Grecji odbyły się warsztaty Koła Naukowego Filologów Klasycznych UJ z udziałem studentów z Northeast Normal University of Changchun w Chinach, z którym nasz instytut nawiązał w tym roku współpracę. Uczestnicy przygotowali referaty dotyczące miejsc, które zwiedzali, by przybliżyć innym wiedzę związaną z językoznawstwem, kulturą i historią regionu. Ponadto, mieli oni okazję wysłuchać wykładów prof. Apostolosa Athanassakis’a, filologa klasycznego, który przewodniczy badaniom na temat epoki hellenistycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara. Przewodnikami warsztatów byli wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Krzysztof Bielawski i dr hab. Lech Trzcionkowski.
Takie warsztaty są już tradycją Koła Naukowego Filologów Klasycznych UJ, którą z pewnością będziemy się starali utrzymać.

Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu:
warsztaty w Grecji- fotorelacja