Aktualności

“Volez oïr…” – études sur la littérature française du Moyen Age

Artykuły prof. Anny Drzewickiej z lat 1974-2008 stanowiące elektroniczny suplement do książki "Volez oïr…" – études sur la littérature française du Moyen Age wydanej przez Księgarnię Akademicką, Kraków 2012.

Spis treści książki opublikowanej przez Księgarnię Akademicką

Spis artykułów zawartych w suplemencie

Materiały do historii rękopisów włoskich

Materiały do historii rękopisów włoskich.
Poniższy link prowadzi do publikacji, w której zostały opracowane materiały (pieczęcie, notatki właścicieli, dawne sygnatury itd.) mogące rzucić światło na historię kolekcji rękopisów włoskich w berlince.
Kliknij tutaj

Skany kart początkowych rękopisów włoskich do XVI wieku

Skany (w niskiej rozdzielczości) początkowych kart włoskich rękopisów do XVI wieku można obejrzeć tutaj .

Zakończenie projektu

W kwietniu 2011 projekt został zakończony.
Jego efektem są 3 publikacje książkowe, 6 numerów newslettera Fibula i opisy naukowe (w językach romańskich oraz w języku angielskim) 467 rękopisów projektu.

Działalność informacyjno-promocyjna

W ramach realizowanego projektu, do marca 2011 roku odbyło się 35 spotkań informacyjno-promocyjnych w Małopolsce w różnych ośrodkach kultury i instytucjach oświatowych. W wielu przypadkach spotkania stały się impulsem dla samodzielnego pogłębiania wiedzy przez uczestników lub zaowocowały artykułami na temat projektu. M. in. o projekcie napisano na stronie WWW Biblioteki Głównej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Napisali o nas

Na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w sekcji Sukcesy uczonych, pojawił się artykuł o naszym projekcie.

http://www.nauka.gov.pl/nauka/sukcesy-uczonych/sukcesy-uczonych/artykul/...

Artykuł pochodzi z serwisu PAP:
http://www.naukapolska.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.p...

Spotkanie retoromańskie

W dniach 23-25 czerwca 2009 odbyło się spotkanie poświęcone rękopisom retoromańskim. Prof. Paul Videsott (Bolzano/Bozen, Włochy) - zajmujący się językiem ladyńskim - i dr Giorgio Cadorini (Opava, Czechy) - zajmujący się friulskim - przyjechali do Krakowa, żeby spotkać się z grupą Fibula i przyjrzeć się z bliska rękopisom retoromańskim ze zbiorów berlinki znajdującym sie obecnie w Bibliotece Jagiellońskiej.

Subskrybuje zawartość