Dramat i teatr antyczny – konferencja

DRAMAT I TEATR ANTYCZNY

KONFERENCJA Z OKAZJI UPAMIĘTNIENIA 50-TEJ ROCZNICY ŚMIERCI Ś.P. PROF. DR HAB. STEFANA SREBRNEGO

12 – 13 PAŹDZIERNIKA 2012 R.

Zaproszenie

W związku z przypadającą 12 października 2012 roku 50 – tą, rocznicą, śmierci ś.p. prof. dr hab. Stefana Srebrnego, twórcy i pierwszego kierownika Katedry Filologii Klasycznej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, wybitnego hellenisty i znawcy teatru greckiego oraz tłumacza dzieł Ajschylosa i Arystofanesa, w imieniu Studenckiego Kola Naukowego Teatru i Dramatu Antycznego oraz teatru „Perpetuum mobile”, działających w Katedrze Filologii Klasycznej, zapraszam do udziału w organizowanej z tej okazji sesji naukowej, która odbędzie się, w dniach 12 – 13 października (piątek i sobota) 2012 roku w Toruniu.

Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do młodszych pracowników nauki, doktorantów i studentów, aby przybliżyć im tego wybitnego filologa, a także stworzyć okazję do zaprezentowania na szerszym forum swoich zainteresowań naukowych. Temat konferencji jest bardzo ogólny: „Dramat i teatr antyczny”, aby każdy z uczestników znalazł dla siebie bliską mu problematykę.

Referaty nie powinny przekraczać 20, a komunikaty 10 minut. Wstępny program sesji:

12 października (piątek): 9 – 14; rozpoczęcie sesji i referaty.

14 – 15; przerwa obiadowa

15-15.30 złożenie kwiatów na grobie Prof. Srebrnego

16-17; referaty

18; Teatr Perpetuum mobile. Komedia Arystofanesa „Plutos czyli Bogactwo”.

20; spotkanie towarzyskie

13 października (sobota); 9 – 14; referaty i zakończenie sesji

Zgłoszenia z podaniem tytułu referatu oraz abstraktem (do 15 linijek tekstu) proszę nadsyłać do 30 czerwca 2012 roku na adres: Prof. dr hab. Ireneusz Mikołajczyk, Katedra Filologii Klasycznej, ul. Fosa Staromiejska 3, 87 – 100 Toruń lub na adres mailowy: mikroma@umk.pl. Wpisowe w kwocie 100 złotych (wyżywienie + spotkanie towarzyskie) będzie pobierane na miejscu. Można zrezygnować z wyżywienia. Wówczas koszt spotkani towarzyskiego wynosi 25 złotych. Na zgłoszeniu proszę podać wybrany wariant. Zapewniamy noclegi oraz publikację referatów, jeżeli zyskają one pozytywną opinię recenzentów oraz zostaną prawidłowo przygotowane do druku pod względem edytorskim.

Prof. dr hab. Ireneusz Mikołajczyk

Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Teatru i Dramatu Antycznego

Konferencja – zgłoszenie (pobierz)

Zgłoszenia prosimy przesłać pod adres: mikroma@umk.pl do 30 czerwca br.