Uniwersytet Jagielloński :: Wydział Filologiczny :: Instytut Orientalistyki :: Zakład Japonistyki i Sinologii :: Strona główna :: Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

22-23 listopada 2012
Odbyła się konferncja japonistyczna "Language and Literary Tradition of Old Japan".
Organizatorzy: Zakład Japonistyki i Sinologii UJ
Strona konferencji

24-28 października 2007
Odbyła się Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Japonistyczna pt.:
"Cywilizacja ewolucji. Cywilizacja rewolucji. Metamorfozy Japonii 1900-2000" z okazji XX-lecia Japonistyki w Krakowie i Poznaniu
Organizatorzy: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha", Polskie Stowarzyszenie Badań Japonistycznych.

21 czerwca 2007
Odbył się gościnny wykład Jego Ekscelencji Ambasadora Japonii w Polsce, p. Ryuichi Tanabe pt. "Polityka zagraniczna Japonii i ostatnie kontakty polsko-japońskie".

24 maja 2007
Odbył się gościnny wykład Prof. Tokimasy Sekiguchiego z Tokijskiego Instytutu Języków Obcych (東京外国語大学) pt. "Literatura japońska, na której wyrosłem."

17 stycznia 2007
Odbył się gościnny wykład Dr. Hirotaki Kasai’a z Uniwersytetu Tsudajuku w Tokio pt. "Społeczeństwo i kultura Japonii w globalizacji"

27 Października 2006
Jego Ekscelencja Ambasador Japonii w Polsce p. Ryuichi Tanabe wygłosił wykład pt. “Moje pierwsze wrażenia z Polski” podczas spotkania ze studentami naszego Zakładu.

2 Czerwca 2006
W naszym Zakładzie odbyło się spotkanie z Jego Ekscelencją Ambasadorem Japonii w Polsce p. Masaakim Ono wraz z małżonką.